nauczyciel stażysta - wynagrodzenie

Temat przeniesiony do archwium.
witam!

mam pytanie, za prace w wymiarze 11 godz tygodniowo jako nauczycielka angielskiego w szkole podstawowej zaproponowano mi 650zl netto. Jestem po licencjacie i to bylby moj staż w szkole. co myslicie o tej kwocie, jest stosowna, nie jest mala, a moze jest beznadziejna??
kwota jest ok.
serio? to czemu mi sie wydaje ze jest za niska. Powinnam dostać cos w granicach 800zł
a kto Ci tak powiedzial? Prosze zaproponowac im zeby Ci to zaplacili - oni ze swojej strony moga poszukac kogos, dla kogo suma oferowana bedzie ok.
wg średniej krajowej stawki powinnam dostac za 11 godz dokladnie 847zl na reke. sama obliczylam.
no to jak jestes taka pewna siebie, to dlaczego sie pytasz?
Pamietaj tez, ze duzo innych ludzi gotow jest pracowac za mniej, A co lepiej miec? Prace za mniejsza stawke, czy byc przekonanym ze wiecej powinno sie zarabiac i siedziec w domu bez pracy?
ehh fakt. zdaje sobie z tego sprawe. jednak jestem troche niemile rozczarowana, spodziewalam sie 100zl wiecej. a zapytalam po prostu dlatego ze chcialam znac opinie innych, bo sama moze nieslusznie uwazam ze to malo.
650 zł to IMHO żenująco mało (nawet jeśli to tylko 0,6 etatu), ale niestety właśnie takie są zarobki nauczycieli. Tu sobie możesz policzyć dokładnie: http://www.eduforum.pl/modules.php?name=Kalkulator

Według jakiej średniej Ty to liczyłaś?
znalazlam w necie ze od wrzesnia tego roku minimalne wynagrodzenie zasadnicze dla nauczyciela stażysty licencjata z przygotowaniem pedagogicznym wynosi 1677zl brutto, netto wychodzi 1327zl (caly etat, czyli 18 godz). majac te dane obliczylam ile dostane (a raczej powinnam dostac) za 11,5 godz (bo tyle mi zaproponowano). i wychodzi netto 847zl.
dzięki za kalkulator! wg niego tez powinnam dostac 100zl wiecej (ponad 100, bo 777zl!!
Bardzo mnie ciekawi, czy ta twoja szkola przyjmie ta twoja kalkulacje, bo wg mnie, to oni tez chyba maja zdolnosci liczenia, ale jakos nie wychodzi im to samo co Tobie. Tylko, obawiam sie, ze ich kalkulacja to jest wlasnie to, co maja intencje zaplacic i nie wiecej. Daj nam znac na forum, co powiedzieli jak zaproponowalas im ta 'wlasciwa' stawke ktora Ty wyliczylas.
o czym Ty mowisz ;D;D

nie mam zamiaru nic im proponowac ani sie wyklucac, powiedzialam cos takiego? skoro tyle zaproponowali to tyle mi dadza i koniec, wiadomo ze nie bede blagac o wiecej. tym bardziej ze to by byla moja pierwsza praca i doswiadczenia w kwestiach wynagrodzen nie mam. skoro tyle proponuja to widocznie tak jest.

co nie zmienia zdania, ze moze mi sie to wynagrodzenie podobac lub nie. Prawo do wlasnej opinii ma kazdy. Ale opinia nie zawsze jest czynnikiem decydujacym, i chyba kazdy o tym wie.

pozdrawiam
> zaproponowano mi 650zl netto (?)

> obawiam sie, ze ich kalkulacja to jest wlasnie to, co maja intencje zaplacic i nie wiecej (???)

Dyskusja jest bezprzedmiotowa. W każdej umowie o pracę podaje się stawkę brutto, a jej przeliczenie na kwotę do wypłaty wynika z powszechnie obowiązujących przepisów prawa (głównie podatkowego) i niczyje "propozycje", "kalkulacje" i "intencje" nie mają tu żadnego znaczenia.

Osoby z tą samą płacą brutto mogą otrzymać różne kwoty netto (po rozliczeniu podatku) w zależności od tego:
- czy jest to ich jedyny etat
- czy mieszkają w tej samej miejscowości, co pracują,
- czy wychowują dzieci
i może jeszcze od czego innego, ale zupełnie nie zależy to od widzimisia pracodawcy.
>>>skoro tyle proponuja to widocznie tak jest.
...i w tym wlasnie jest sek - tyle daja.
A ludzie którzy nie maja pojęcia o zawodzie nauczyciela myślą,że zarabiają nauczyciele nie wiadomo jakie sumy a tu niestety polskie realia,suma jest ok niestety!
dzieki wszystkim za opinie. przynajmniej wiem ze nie mam co narzekac :)
Kochana normalna stawka dla stażysty na pełnym etacie (18h/tydz)wynosi 650 zł, powinnaś się cieszyć, że dostajesz tyle za niepełny etat.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Studia językowe

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie