pierwsza lekcja korepetycji - jak powinna wyglądać

Temat przeniesiony do archwium.
witam wszystkich!!

Mam mały (a może i duży) problem, zaczynam udzielać korepetycji z angielskiego i nie wiem jak powinna wyglądać pierwsza lekcja?? Co mogę zrobić przez godzinę z uczniem na pierwszej lekcji?? Czy powinnam mu zadac jakies konkretne pytania? Jakie cwiczenia powinnam z nim zrobic?? Nie chciałabym np tracic czasu na kazanie mu robic przez godzine testu na poziom jezykowy (to planuje dac mu wlasnie na 1 lekcji jako zadanie domowe ) . nie mam zielonego pojecia jak zaplanowac pierwsza lekcje pomocyyyy :(
A owy uczeń nie mógł powiedzieć Tobie na jakim poziomie mniej więcej jest? Podałaś nam za mało danych na jego temat, tak więc myślę, że mało osób Ci pomoże... Chyba, że powiesz coś więcej: np. do jakiej szkoły uczęszcza (podst. gim...) etc...
jest to osoba która zakonczyła swoją naukę języka ang po maturze z ang, czyli jakieś 3 lata temu, i teraz chciałaby odświeżyc swoje umiejętności i poszerzać wiedzę z języka. Tyle wiem
Chce zrobić jej test sprawdzający poziom językowy, żeby mieć dokładniejsze wyobrazenie o jej poziomie angielskiego, bo mówić o swoim poziomie to kazdy moze a w praniu czasem wychodzi inaczej. Ale nie chce tego testu robic na lekcji bo jaki to ma sens, zostawic ucznia samego na godzine z zadaniami i sobie pojsc. Powinna to zrobic sama w domu, chociaz z tym wiaze sie kwestia uczciwosci, no ale to juz lezy w gestii ucznia czy chce siebie naprawde sprawdzic czy nie. Za to na lekcji nie wiem co zrobic:(
Może zacznij od takich prostszych rzeczy np. gramatyki, powtórzcie czasy. Wtedy godziny nie zmarnujesz, uczniowi przyda się takie przypomnienie. Od najprostszego czasu do najtrudniejszego. Wtedy też mniej więcej się zorientujesz jak się rzeczy mają.
Dzięki !! :)

pomyślalam jeszcze że może zrobie z nią takie luzne konwersacje, wymysle kilka topikow i na kazdy poswiece z nia kilka minut? zorientuje sie jak z jej speakingiem
Też dobry pomysł.
Życzę powodzenia.
Ja na pierwszej lekcji daje do zrobienia test jezykowy - zajmuje to okolo 15 minut. Nastepnie zadaje pytania w roznych czasach,np. What do you do at weekends?, What did you do yesterday? What are your plans? etc. żeby sprawdzić czy wyniki testu pokrywaja sie ze speakingiem ( w miedzy czasie sprawdzam test). Pozniej daje zestaw karteczek na ktorych jest jakis rysunek np. samochod, dom, woda etc. uczen losuje jedna z nich, nie pokazuje mi co ma ale opowiada mi o tej rzeczy i ja musze zgadnac o czym on/ona mowi.Po takiej lekcji mozna dokladnie okreslic poziom jezykowy ucznia:)
katalanka, świetnie przeprowadzasz pierwszą lekcję dzieki wielkie!!! :)))
Dzieki:) Zapomnialam jeszcze o jednej waznej rzeczy - jak uczen mowi to ja na kartce spisuje jego bledy i po jego zakonczonej wypowiedzi je omawiamy.
bardzo dobry pomysl ;) bede wdzieczna za jeszcze jakiekolwiek wskazowki :) dzieki ;))
OK, ciag dalszy wskazowek:)

- kazdy z moich uczniow ma mini dziennik tzn. na kartce a4 drukuje sobie tabelke i zapisuje date lekcji, co robilam, co jest zadane etc. uczen to widzi i wie ze nie moze mi wsciskac ze nie ma zadania bo nic nie zadalam :)

- wiekszosc z uczniow ma zeszyt w ktorych zapisuja sobie nowe slowka i podstawowe zagadnienia gramatyczne, a ja na poczatku lekcji biore zeszyt i przepytuje ze slowek

- korzystam z ksiazki Total English - bardzo fajna, duzo cwiczen na mowienie- na poczatku kazdej jesnostki sa pytania do dyskusji, potem np. reading lub listenieng, pozniej znowu pytania do dyskusji na podstawie tekstu, potem gramatyka i znow cos do mowienia. Ksiazka dodatkowo ma DVD z krotkimi filmikami i cwiczenia do kazdego z nich

- czasami tez korzystam z ksiazki Storyboard Timesaver. Ksiazka sklada sie z 24 lekcji, kazda sklada sie z cwiczenia, w ktorym masz obrazki i uczen ma opiwiedziec na ich podstawie historyjke ( wtedy mozesz sprawdzic opanowanie roznych czasow + zawsze wyjdzie jeszcze kilka innych rzeczy) oraz kilka cwiczen na slownictwo i jedno do sluchania. Jak zrobie te cwiczenia i np.kiedy wiem ze kiedys z dana osoba mialam 3 conditional to jeszcze kaze powiedziec cos na podstawie historyjki z 3 cond. etc

Ksiazki mozesz sprawdzic na stronie www.englishtips.org

pozdrawiam

magda
dzięki Magda!!! jestem bardzo wdzięczna, na pewno przydadza mi się wszystkie wskazówki ;)))))))))

englishtips znam swietna stronka ;)

a czy znasz moze jakies strony na ktorych sa dobre zasoby slownictwa? bo szukam szukam i nic nie widzę

Pozdrawiam ;)
Temat przeniesiony do archwium.