do Terri

Temat przeniesiony do archwium.
Mam do ciebie pytanie bo wiem ze angielski to pestka dla ciebie,jednak nie chcialabym pisac na forum,bardziej jest to prosba o rade,moglabys mi podac swoj e-mail?bardzo prosze
?
poytanie mozesz zadac na forum, napewno nie tylko ja Ci odpowiem
dobrze,wiec jestem naI roku anglistyki i pochodze z malego miasteczka gdzie w III liceum nie tylko mielismy 3 angieslkie tyg lecz przez ostatnie 2 miesiace nauki mielismy bardzo sporadycznie,uczylam sie sama ale tylko pod mature,prosilam nauczyciela o jakies inne zadania bo zdawalam rozszerzony ale nic z tego musialam pisac listy z innymi ktore byly latwe.Teraz mam problemy i jestem najslabsza, z matury mialam 77% wiem ze to malo ale pracowalam i z 55 % napisalam na tyle.Teraz tez staram sie ale kiedy widze jak daleko jestem za innymi to sie zastanawiam czy to ma sens.Zawsze marzylam o tym kierunku i nie chce sie poddawac(robie testy,slucham bbc,pisze na czatach) ale rowniez nie jest milo byc najgorszym.Co byscie mi poradzili?
1. czy naprawdę jesteś najgorsza ze wszystkich sprawności? (mowienie, pisanie itp.)
2. Pracuj. Piszesz, że pracujesz nad angielskim. Efekty przyjdą. Wykładowcy też potrafią docenić osobę, która w ciągu roku się poprawiła.
tak jestem:( staram sie ale to nie jest latwe.Teraz biore ksiazki i bede przez swieta i wolny czas je przerabiac,czasami zaluje ze nie poszlam do liceum do innego miasta wtedy moze byloby mi latwiej.Zapisze sie rowniez na jakies korki.Co mogalbym jeszcze zrobic?
Może lepsze od korków (w grupie) byłyby spotkania z kimś z IV/V roku? Taka osoba mogłaby wyczulić na to, na co zwracają uwagę na egzaminie, a ponadto powiedzieć, na jakim jesteś poziomiew porównaniu z poziomem jej grupy na I roku.
urozmaicać sobie naukę, np. na megawypas.pl masz BBC, CNN, HBO i wiele innych kanałów po ang, słuchać sobie, nagrywać, wypisywac slówka, później szukać do tych słówek kolokacji, idiomów, bawić się nimi, z czasem jak się będziesz osłuchiwać, to się sama zdziwisz, jak wszystko rozumiesz :)

jak masz jakieś problemy to wal do mnie jak w dym: gg - 15939188

sam się kiedyś borykalem z gramtyką :D
Nie podawaj sie.
Keep working and keep putting in the effort. The visible effects of learning are not always clear. Sometimes, people can "plateau" at a certain level for a while. This can be frustrating, but you must have faith that your hard work/procees will produce visible improvements in time. You will also likely feel a keener sense of satisfaction in attaining your goal after all your hard work.
pozdrawiam
Nie możesz się poddawać. Nastawienie psychiczne jest w tym momencie najważniejsze.
Nie wyobrażamy sobie czasami do czego może być zdolny nasz mózg. Właśnie to że teraz czujesz że jesteś najsłabsza ( chociaż może tak źle wcale nie jest) wzmocni Cie i będziesz mocniejsza od innych.Całkowicie się zanurz w język. Powiedz sobie: Hell's fire and damnation I don't give a darn what they say, I'll crack it no matter what..
dziekuje wam wszystkim,nie poddam sie,dam z siebie wszystko!mam nadzieje ze w koncu sie cos zmieni...
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie