pomoc w wyborze 2 języka

Temat przeniesiony do archwium.
hej! mam prośbę o drobna radę. jestem tegorocznym maturzysta i ang rozsz zdałem elegancko(87 z pisemnej a 100 z ustnej) i dostałem się na studia i właśnie tu rodzi się problemik. muszę wybrać 2 język dodatkowy spośród fran/hiszp/port/wł. chciałbym prosić was o radę który z nich jest najłatwiejszy do nauki( chodzi mi o wymowę i przede wszystkim koncówki w czasownikach w zależności od osoby, prosiłbym nie dawać odp typu "weź hiszp bo jest powszechniejszy od reszty"). z góry dziękuję
Uważam, że spośród wymienionych włoski i hiszpański są najprostsze. Jeśli nie masz szczególnych preferencji/planów związanych z wyjazdem, wybierasz język bardziej pod kątem przedmiotu "do przejścia", zastanów się nad tymi dwoma. Poza tym hiszpański jest przyjazny dla ucha, włoski może nieco bardziej zabawnie brzmi ;) Francuski to już sporo więcej zabawy z nauką, aczkolwiek jeśli ktoś lubi, polecam.
zgadzam sie z wloskim i hiszpanskim - chociaz wg mnie najwiecej potrzebnym jezykiem bedzie jez. Chinski
HAHAHA no tak chiński i japoński ale tych nie ma w ofercie;d a ten 2 język nie chce traktować jako język tylko do zaliczenia ale nie chce żebym go po 2 latach znienawidził tylko polubił ;d tak jak angielski. a propo hiszpańskiego bo raczej ku niemu się skłaniam to jak z gramatyka może wiecie (z tymi końcówkami) bo fonetycznie ładnie każdy brzmi xD

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Inne