Czeski

Temat przeniesiony do archwium.
Czy ktoś wie gdzie można się uczyć czeskiego? Podręczniki, także dla samouków?
polecam \'Teach Yourself - Czech\' David\'a Short\'a. Jest tylko jedno \'ale\' to jest ksiazka napisaa po angielsku. W Polsce nie udalo mi sie dostac podrecznika po polsku, pzdr. A tak na marginesie, czeski jest tez fajny, choc raczej dla hobbystow - ja tak zaczalem sie wlasnie go uczyc, jako hobby.
uczę się czeskiego od prawie roku sama..z podrecznika napisanego po angielsku....ale widziałam niedawno gramatykę czesko-polską z płytami w księgarni..ale masz rację-trudno,bardzo trudno zdobyć coś czeskiego...a przeciez to tacy sami sąsiedzi jak niemcy...bo nie zgodzę się,że gorsi...Berlin nie umywa się do Pragi....
Czeski Ośrodek Kultury i Informacji w Wa-wie prowadzil kiedys kursy jezykowe. Moze dalej to robi. Warto sprawdzic. Namiary:
ul. Marszałkowska 77/79 tel.: 22 629 7271, fax: 22 628 3320
Zajrzyj tez na stronke: http://www.czech-language.cz/ (jest po ang)
Vitam wszystkich i prosze o wiadomosci o mozliwosci nauki jezyka czeskiego we Wroclawiu. Mieszkalem w Czechach 1,5 roku i nawet niezle gadam po czesku, ale chcialbym dlwj szlifowac ten piekny jezyk naszych pld. braci. Prosz o contakt. Mejte se fajn.
ooo ja tez bym sie z checia dowiedzial gdzie we wrocku jest kurs czeskiego, a wiem ze cos jest (nie przypadkowo przy Instytucie Filologii Slowianskiej na Uniwerku?????)
Hej fani Czeskiego. Natknelam sie na stronke, ktora moze was zainteresuje: www.szkola.infoczechy.pl
Jest wiele samouczków polsko-czeskich oraz czesko-polskich.
W księgarni na ul.Zamienieckiej 90 w Centrum handlowym Szembeka znajdziecie wszystkie podręczniki polsko czeskie(przetłumaczone ne polski).Wiele słowników i somouczków oraz zrozumiałych podręczników.
no więc tak: studiuję bochemistykę na uw i mogę ci powiedziec dokladnie z jakiego podrecznika sie ucze. jest to seria communicative czech napisana po angielsku do kupienia w czeskim centrum ktore miesci sie przy aleji roz-przy ambasadzie cz. ksiazka jest napisana dosc prosto, na podstawy sie nada. jesli studiujesz na uw mozesz sie zapisac na kurs do instytutu slawistyki zach i polud. czeskie centrum chyba tez cos organizuje ale tego nie wiem. jesli chcesz doglebnie poznac czeski to konieczne jest zapoznanie sie z mluvnice ceska ktora mozesz znalezc w biblitece tegoz instutu.
jesli studiujesz na anglistyce,to wyjdz z budynku, skrec w prawo - zaraz za przystankiem tramwajomym powinien byc osrodek kultury czeskiej czy cos w tym guscie
kiedys tam byly ogloszenia o kursach czeskiego
wyjazdowe i na miejscu

pozdrawiam i napisz,czy dotarles (i moze : co tam znalazles: ) )
zaraz za przystankiem -ale przy nim,na tej samej ulicy - Szewskiej bodajze
najlepiej jechac na wakacje do czech ja sie tak nauczylam rozmawiajac z czechami:):):)
Juz cos istnieje:
Chcemy mówić po czesku = Chcete mluvit česky? : (język czeski dla poczatkujących). 1. część / Helena Remediosová, Elga Čechová. - 1. vyd.. - Liberec : Harry Putz, 2005. - 414 s. : il. ; 23 cm. - ISBN 8[tel](brož.)

Libor



Libor Zajíček, tel.: 696 784 966 [tel. polski], 6[tel][tel.
czeski] Lekcje czeskiego:
http://www.mujweb.cz/www/svety/Nauka.htm?r=7632
Studiujesz boCHemistyke i nie umiesz nawet poprawnie napisac nazwy kierunku?
nie wiem, czy dobrze wnioskuję z adresu, z jakiego pisałeś/aś maila. ale jeśli mieszkasz w bielsku-białej, to ja jestem absolwentką filologii czeskiej na UŚ i chętnie udzielę lekcji :)
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa