"niewymowny brytyjski' ;]

Temat przeniesiony do archwium.
Hej! Nie rzucił mi się żaden taki temat w oczy, więc mam do Was prośbę... Szukam wszystkiego gdzie możnaby usłyszeć ten prawdziwy Ang/Bryt akcent.( Nie pytajcie o którą część GB mi chodzi, bo jeszcze tam nie byłam, ale wiem że tych akcentów jest sporo ;] ) Jeśli macie jakiekolwiek linki, adresy stron, tytuły filmów, nagrane ciekawe urywki, czy cokolwiek innego co mogłoby się przydać, to wrzucajcie tu!! :))

Chciałabym się przekonać jak to jest uświadomić sobie że po 14 latach nauki języka nie masz pojęcia o czym tak na prawdę rodowity Anglik do Ciebie mówi ;]

Zaznaczam że nie nie chodzi mi tu o Amerykański (- bo ten więksych trudności nie sporawia) ani ten z BBC, tylko taki prawdziwy z ulicy ... ;-))
Z góry dziękuję i pozdrawiam !!
Zajrzyj tu:
http://www.bbc.co.uk/voices/recordings/
Klikasz sobie na dowolną kropke na mapie i możesz posłuchać rozmów ludzi z danego regionu. Do każdego klipu jest opis - kim są rozmawiający i o czym mówią. Kopalnia żywego języka. Aha, potrzebny Ci do tego będzie realplayer.
a pamięta ktoś może dziewczynkę-komputer z resident evil. Miała taką nieziemską wymowę (coś jak arystokracja), czy ktoś wie cos na ten temat? Jaka to część WB?
nie wiem o ktora dziewczynke Ci chodzi,ale to prawdopodobnie byl tzw. posh british :P

a co do posluchania.. posluchaj sobie muzyki the streets :) oh czysty angielski :P najlepiej przyjezdzaj na wyspy i zobaczysz :PP :)

a poza tym.. to zalezy :) ja ostatnio bylam w newcastle .. i myslalam,ze znam angielski juz na tyle ze bede w stanie pojac dialekt :) ale nie dalo rady :)


max. dwa tygodnie,zeby przyzwyczyaic sie do akcentu i zaczac wszystko rozumiec,przysiegam Ci to :)
ojj, bardzo bym chciała wybrać się na wyspy, miałam taki plan żeby w wakacje wyruszyć, ale nie ma ani mieszkanka, ani pracy ;-( chyba że oferujesz pomoc ;-D
co do tego the streets, to faktycznie masz rację :) ... zaraz bede sie wsluchiwać :)
obejrzyj sobie film "hooligans" (czy green street hooligans..ma kilka tytulow) akcenty mieszane..czesc z okolic newcastle..czesc londynskiego ..ogolnie super sie slucha.. takze wszystkie brytyjskie filmy.. np bridget jones...pride and prejudice .. a nawet w prince and me the royal wedding czy jakos tak..:) dlugo by pisac:) a najlepiej rzeczywiscie bbc :)
czysty brytyjski akcent to tzw RP(received pronunciation), blehhh daje w kość na pierwszym roku niemiłośiernie. warto oglądać przeróżniste seriale na BBC Prime, oni tam mówią pięknym RP.

a ze względu na ten akcent uwielbiam właśnie the street, Hiacyntę i ostatnio Monty Pythona. długie O w piosence "Always look on the bright side of life" mnie rozbraja ;)
no i posluchajcie sobie Arctic Monkeys!!! Chłopaki są z Sheffield i mają taki akcent, że łoooh, aż miło się słucha. A już wywiady z Alexem Turnerem to po prostu czysta przyjemnosć... BRITISH MUSIC RLZ!!!!
zgadzam sie co do the streets & arctic monks they'r so luscious heh I hate this word =D bot now is perfect =L a gdzie dokladniej jedziesz bo jak do london to powinnas ogladnac green street h bo oni tam mowia jak w manchestA i west'am przyzwyczajaj sie do skrotow i odcinania nawet w pisowni!!! literek i nie mow formalnie..... to brzmi sztucznie kiedy przyjezdzasz i mowisz do mlodego goscia he doesn't
heh :)rnrnarctic monkeys uwielbiam swoją drogą, więc wsłuchiwanie się w nich to dla mnie czytsa przyjemność :)rngreen streets ogladalam...rnogolnie nie powiem ...czasem to jakbym chinskiego sluchala ;] zdążą powiedziec cale dlugie zdanie a ja sie zastanawiam jaki byl pierwszy wyraz :P rnrnto nie takie proste jak ogladanie amerykanskich seriali gdzie pięknie rozumie sie wszystko poza pojedynczymy 'ichniejszymi' zwrotami ...
ewelinooo, słuchasz arctic monkeys?? wooow, jak miło coś takiego przeczytać, bo już myślałam, że nigdy nie znajde osoby o podobnym guście muzycznym do mojego:P
... wiec pozdrawiam fanów AM (!!), bo moi znajomi nogdy chyba nie słyszeli nawet o tym zespole :(
nie uważasz, że trzeba poszerzać kilt Małp??!! :]\
znaczy się KULT: P
musze sobie oglądnac resident evil
ciekawe jaki to akcent ;P
czy tu ludzie doswiadczaja ekstatycznego stanu słuchając pure british accent ? hehheh
pure british? a ktory to taki?
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Studia językowe