polak w oczach europy

Temat przeniesiony do archwium.
polak w belfascie uchodzi za pijaka, awanturnika, brudasa, ale też za bardzo dobrego pracownika i za normalnego człowieka. zależy to kto się wypowiada i w jakiej grupie. to pierwsze jest niestety często prawdą bo myślę że 1/5 polaków żyjących w belfaście taką jest. nieżadko słychać o różnych wybrykach polskiej kultury jak na przykład "ustawki" czyli ustawiane bujki między dwiema grupami(najczęściej jest to z rejonów radomia, kielc i tych okolic), lub gwałt tutejszej dziewczyny, awantury, libacje alkocholowe, demolka mieszkań i innego mienia... wstyd się przyznać że jestem polakiem
nic tez masz ładny....
Ja tez sie tego wstydze. Polska jest do dupy, wstyd byc takim smieciem jak polak :|
Bardzo prosze, nie uzywac takich wyrazen ('Polska jest do dupy', wstyd byc takim smieciem jak Polak) - to jest obrazajace, dla wszystkich Polakow. A do tego, Polska jest moja ojczyzna, i nie pozwole, zeby ktos tak sie wyrazal. To, ze sa ludzie za ktorych sie musimy wstydzic to jest jedno, ale mysle, ze przecietnie to jest ich b. malo.
pOLAK = smiec, murzyn Europy
a j. pOLSKI to jezyk sprzataczek i roboli
To się nie przyznawajcie że jesteście Polakami zakompleksieni gówniarze.
Wiecie co, od jakiegoś czasu udzielam się w Europejskim Parlamencie Młodzieży (www.eypej.org jak ktoś chce zobaczyć o co chodzi). Na mojej ostatniej sesji międzynarodowej zaczęłam rozmawiać z Irlandczykiem (Dublin). Na początku zapytał skąd jestem i pochwalił mój angielski. Kiedy usłyszał "Poland", rozentuzjazmował się niesamowicie i powiedział że w Irlandii Polacy są dobrze widziani, bo dobrze pracują i mają swietne poczucie humoru. Dodał też, że jeśli do tej pory nie byłam w Irlandii, to koniecznie muszę odwiedzić ten kraj. Generalnie, jażeli chodzi o młodych ludzi z całej Europy, to są nastawieni bardzo pozytywnie.
bardzo sluszna uwaga.
Jesteście żałośni, Ci wypowiadający się w sposób "polak to śmieć", bo mówicie o sobie. Wy czy tego chceci czy nie jesteście polakami więc zastanówcie się najpierw nad tym co mówicie. Ja wcale nie skaczę z radości bo jestem polką :D ale to nie znaczy, że mam zamiar obrażać polaków bo sama wiem, że nie wszyscy są tacy źli i mam zamiar udawadniać swą osobą, że nie taki polak zły jak go malują :D:D Fakt wolałabym się urodzić w innym kraju ale co poradzić... Ale tak naprawdę to jestem dumna z tego, że kto jak kto ale nasz naród najlepiej bawi się na koncertach :D I jestem dumna z Gdańska, bo to moje miasto i choćbym nie wiem jak miała znienawidzić polskę to Gdańsk na zawsze pozostanie w mym sercu heheh
w zasadzie nie wstydze się ani za Polskę ani za Polaków - za wyjątkiem person jak np. goodgay i kilka mu podobnych. bUjki i libacje alkoCHolowe to rzeczywiście nic godnego poważania, ale nie można generalizować - tak rodziły się stereotypy, które doprowadziły do wielu konfliktów.. pogratulować tylko zasobnego słownictwa (tego wulgarnego) osobie, która rozpoczęła wątek. cóż - nie wszyscy są idealni lol
[wpis usunięty]
troll się nudzi. Nie odpowiadajcie mu.
"naprawdę to jestem dumna z tego, że kto jak kto ale nasz naród najlepiej bawi się na koncertach :D "

a zastanawiałaś się kiedyś czemu tak jest?? Dla większośći Polaków bilet do spodka czy gdzieś tam na dobry zespół jest drogi, więc większość ludzi co jeździ na takie koncerty to prawdziwi fani, bo oni nie żałują kasy. Wiadomo,że prawdziwi fani super sie bawią na koncertach. W innych krajach każdy sobie może pójść na koncert i niektórzy ludzie sobie od niechcenia nawet chodzą bo ich na to stać a nie dlatego bo lubią ten zespół. A oczywiście Polacy są przekonani, że to oni się najlepiej bawią...
Nie zgodzę się z Tobą. Np. ostatnio byłam na koncercie Real McKenzies - bilet tylko za 20 zł (nie powiesz mi, że to wygórowana cena na która stać tylko fanów...) a koncert był prześwietny, publika super :). To opinia także zespołów, które do nas przyjeżdżają (no ale pewnie wszystkim się podlizują hehe) :D
pisałam o zespołach dużego formatu a nie o takich w stylu Real McKenzies, które grają w klubach za 20/30 zł. Wiem, że zespoły, które przyjeżdzają do Polski gadają o tym ze Polacy się dobrze bawią ale to są właśnie zespoły które grają w dużych halach i na które przychodzą w większości ich fani. Poza tym kolejnym wyjaśnieniem tego że polacy tak sie dobrze bawią jest to, że do nas rzadko przyjeżdzają gwiazdy i dla nas to święto, że sie pojechalo na znany zespół.
W innych krajach to standard takie koncerty, więc się tak tym nie podniecają :) Sama byłam na tool'u całkiem niedawno w spodku i wiem że minie dużo czasu zanim ich znowu zobaczę na żywo (mają drugą trasę koncertową po europie w tym roku, ale oczywiście do Polski drugi raz w tym roku raczej nie przyjadą, bo już jest rozpiska trasy :P). A co do rzekomej świetności Polaków to w Czechach tool miał lepszą publikę ostatnio niż u nas :D Myśl sobie co chcesz, ale Polakom się naprawdę wydaje niewiadomo co.
mysle, ze w oczach europy polak to taki, ktory lubi sobie wypic.
jak jestem w niemczech to niemcy sa bardzo zdziwienie, ze nie pije wodki, i ze nie wiem co to jest zubrowka, tak jakbymz racji swojego pochodzenia miala to we krwi, i wrecz miala obowiazek to wiedziec.
To zależy co kto ma na myśli mówiąc, że Polska jest do d... Ja mówiąc tak mam zawsze na myśli nasz rząd i prawa które są w Polsce ustanowione. Natomiast jeżeli chodzi o nasze tradycje i kulture to uważam, że wiele narodów ma nam czego pozazdrościć. Poza tym nigdy nie powinno się mówić, że Polak to śmieć ponieważ obrażacie tym samym ludzi którzy ciężko pracują i bardzo się starają coś w życiu osiągnąć.
Ciekawsze jest to, że rzadko (jesli w ogóle) słyszę od cudzoziemców, że Polak to śmieć. A od Polaków i owszem dosć często...hehehe ciekawy fenomen
>większość ludzi co jeździ na takie koncerty to prawdziwi fani, bo oni nie żałują kasy

Jeżdżą Ci, których stać. Gdybym miała pełno kasy a w moim mieście byłby fajny koncert, ale niekoniecznie byłabym wielką fanką, pewnie bym się przeszła.

>W innych krajach każdy sobie może pójść na koncert

A co to za dziwne przekonanie, że w innych krajach wszystkich na wszystko stać? Każdy kraj to inne realia i wszędzie znajdą się biedni, bogaci i Ci przeciętnie zarabiający. Otwórz oczy i nie powtarzaj sloganów ;-)

>Polakom się naprawdę wydaje niewiadomo co

Przypominam, że piszesz również o sobie.

>jak jestem w niemczech to niemcy sa bardzo zdziwienie, ze nie pije wodki, i ze nie wiem co to jest zubrowka

A nie wiesz? ;-) Niemcy mają słabe piwa, u nas są mocniejsze, więc jak Polak sobie swojego trunku popije to wiadomo, że szybciej po nim będzie to widać. Poza tym nie powiedziałabym, że Niemcy piją mniej ;-) Z tego co widziałam to nieźle sobie imprezują i mieszają ze sobą co się da (akurat Ci, z którymi spędzałam tam czas). Wracając do piwa, ciocia z Niemiec była zdziwiona, że po jednym polskim piwie już jej się kręciło w głowie, a niemieckich mogła wypić więcej.

Krytykując tak Polskę (nie jestem patriotką, ale skoro już o tym piszemy) słyszeliście jak bardzo poszukiwane są Polskie żony w Anglii? ;-)

Na temat każdego kraju i jego mieszkańców można powiedzieć wiele złego i wiele dobrego... niestety większość nie opiera się na faktach tylko plotkach i każdy wierzy w co chce. Może powstrzymajmy się od tego dopóki ktoś z nas nie zamieszka w innym kraju i nie będzie mógł się wypowiedzieć na podstawie doświadczeń.

>nie powinno się mówić, że Polak to śmieć ponieważ obrażacie tym samym ludzi którzy ciężko pracują i bardzo się starają coś w życiu osiągnąć.

+ samych siebie i rodziców, dlatego takie słowa wypowiadane są przez głupców. No idźcie teraz do rodziców i powiedzcie im co o nich myślicie dlatego, że są Polakami.
>mysle, ze w oczach europy polak to taki, ktory lubi sobie wypic.

A na jakiej podstawie tak myślisz?
Tak napadacie na kraj i język a ja się pytam co zrobiłeś by poprawić nasz obraz rnw oczach obcokrajowców? Wychodzi na to, że Polacy to są brudasy i lenie. Za dużo kompleksów niższości. Czy w zachodniej europie nie ma złodziejstwa, zabójstw, gwałtów? Czy wszystkie przestępstwa robią Polacy? Bo z tego wynika, że wszyscy są ok.tylko nie my. A jak się wstydzisz kraju i języka ojczystegornto jedź w pi....du na zachód i zostań Anglikiem zarabiaj 15 Euro/dzień i buduj potęgę zachodu. Jeśli znasz język, jesteś kulturalny, zachowujesz się jak cywilizowany człowiek to nikt Cię nie nazwie brudasem i złodziejem. Jak spełniasz te warunki to nie musisz się wstydzić.
Wole byc Polka niz niedouczonym Szkotem, ktory nie wie o niczym, co jest dalej niz 20 mil od jego domu. Nie wspominajac juz, ze wiekszosc mlodych ludzi nie ma pojecia gdzie lezy Polska. Nie mam kompleksow bedac za granica, mam gdzies glupie komentarze na temat Polakow. Wiekszosc z nich opiera sie tylko na stereotypach, a jesli ktokolwiek ma z ich powodu kompleksy, to niestety utwierdza obcokrajowcow w przekonaniu, ze maja racje.
tak czytam czytam te wasze opinie i popadam w refleksje.. no tak zawsze sie chwali to co nieznane obce, swoje docenic? alez skad! ile ludzi tyle opini.. bylo tak jest i bedzie.. moge wyrazic tylko swoja opinie na temat polski i polakow a mianowicie jestem bardzo zadowolona ze urodzilam sie w polsce i jestem polka! patrzac tutaj na przyslowiowa "kraine mleka i miodu " wcale nie zachwycam sie nia ( jak to inni czynia ). Tutaj owszem moze jest wiekszy komfort zycia niz w polsce ale pogon za pieniadzem i lepszym zyciem sprawil ze ci ludzie zapominaja co jest najwazniejsze. Rodzina, po co oni w ogole maja te rodziny? patrze z przerazeniem jak rodzice sie opiekuja swoimi pociechami ( najwyzej ( 15 min dziennie ) kupowanie im drogich prezentow to nie wszystko...a gdzie wiez ? hehehe moja hostka ( poniewaz jestem au pair ) kiedy przyjechal moj chlopak w odwiedziny stwierdzila " on jest jakich dziwny bo wiecznie cie prztula itp..) dziwny ? ja mysle ze normalny ale skoro oni nie wiedza co to czulosc i przede wszytkim szczerosc ( te wieczne usmiechy falszywe anglikow- jakiez to slodkie ). Moze sie myle moze obserwuje nie to co winnam obserowac.. A polacy ? niektoprzy sa wyksztalceni z pelna kultura, niektorzy sa wyksztalceni ale bez kultury, a jeszcze inni sa pozbawieni tego i tego tak samo a anglikami niemcami itp. w kazdym panstwie znajda sie ci za ktorych bedziemy sie wstydzic ale znajdziemy tez tych z ktorych bedziemy dumni...
Ale chętnie tym fałszywym Anglikom niańczysz ich fałszywe to-be dzieci. I sama w "pogoni za pieniądzem"(którą chyba potępiasz) wyjechałaś tam do pracy, na ten fe kapitalistyczny zachód.

>Rodzina, po co oni w ogole maja te
>rodziny?

Po to żeby au pair z Polski się nimi czule opiekowały.


cheers
hmmm no niezgodze sie z toba bo widzisz tak sie sklada ze nie wyjechalam do anglii za pieniedzmi bo bycie au pair i zarabianie 60 funtow to sa smieszne pieniadze.. wyjechalam zupelnie z innych wzgledow dla twojej wiadomosci- wzgledow jezykowych.A nawet gdybym wyjechala w celach zarobkowych to co ? niewolno mi wypowiedziec sie na temat anglikow? I to ze "niancze " ich "falszywe" dzieci to co ? mam tego nie robic bo sa takie ? dziwnie rozumujesz...
Wracajac do samego tematu. To uwazam ze jesli kto uwaza ze Polak za granica ma zla reputacje to prosze niech zrobi cos by to zmienic...a nie tylko narzeka na fakty
trudno ale jesli sam o sobie mowi ze jest "smieciem" to wybaczcie najwyrazniej tak jest.
Jak mozna byc tak prymitywnym i tylko potwierdzac cos takiego zamiast pokazac sie z lepszej strony.
Ja wyjechalam z Polski poczatkowo jako au pair teraz po roku mieszkam juz na wlasna reke i pracuje a w przyszlym wybieram sie na studia tutaj-wiec jak widac jak ktos chce to moze.
Na wszystko zapracowuje sama i mysle ze nie daje nikomu powodow do zlego myslenia o Polakach, a Ty sie zastanow co zrobiles alby zmienic ten wzerunek.
Chce jeszcze dodac w europie Polacy maja b dobra opinie np ze mamy b dobrych lekarzy i informatykow i ze Polak jest b pracowity.
Masz racje, tylko zanim sie wypracuje sobie opinie, trzeba czasem przebrnac przez gaszcz uprzedzen i stereotypow i to jest krzywdzace. Jakis margines Polakow potrafi czasem zepsuc opinie ciezko pracujacej wiekszosci, a tubylcom nie zawsze chce sie zadawac trud myslowy i oddzielac ludzi od uprzedzen...
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa