poezja angielska prośba o podpowiedź

Temat przeniesiony do archwium.
Witam wszystkich i proszę o pomoc i podpowiedź
Czy zna ktoś może jakąś dobra stronę internetową z poezją w języku angielskim, gdzie można byłoby znaleźć również nagrania recytacji ??
Chciałam zgłosić uczniów na konkurs poezji angielskiej poświęconej tematyce wiosennej. Recytacja ma trwać od 3-5 min a wiersze które mam raczej tyle nie da się recytować
Dobrze byłoby, gdybym mogła uczniowi znaleźć nagrany tekst, byłoby mu łatwiej codziennie ćwiczyć...
No, ale chciałabym znaleźć jeszcze jakieś ciekawe wiersze...
Może, ktoś zna ciekawe strony?

Z góry dziękuję za pomoc.
Wierszy jako takich jest dostępnych multum. Dotyczy to tych, które przeszły do tzw. "domeny publicznej" czyli nie są już objęte prawami majątkowymi twórcy (minęło 70 lat od jego śmierci). Najsensowniej wybrać sobie jakiegoś poetę i poszukać jego dzieł, bo trudno mi podać jedną bazę z której można by czerpać. Ale gdybym miała coś polecać jako bazę wolnej literatury to:

http://www.gutenberg.org (najlepiej wyszukać w języku angielskim, subject: poetry) Gutenberg ma też niewielką ilość plików nagranych przez lektorów - w przypadku anglojęcycznej poezji jest tego ok. 29 sztuk.

http://librivox.org - biblioteka dźwiękowa tekstów z domeny publicznej (kliknij "LibroVox catalogue --> More Search Options --> Wybierz język angielski, status "complete" i genre "poetry")

http://www.archive.org/details/audio_poetry - nagrania wykonane w ramach inicjatywy Internet Archive (żeby zobaczyć wszystkie, kliknij na linku "Browse by suject/keywords)

Oczywiście nie mam pojęcia jakiej jakości są nagrania tam dostępne - dobrze recytować poezję nie każdy potrafi...

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia