jaki słownik najlepszy?

Temat przeniesiony do archwium.
witam :)

chciałam sobie kupić słownik ang- pol żeby były w nim wszystkie wyrazy- bo mam taki jeden ale tak jest tylko do poziomu podstawoowego i nie mogę znaleźć wszytskich potrzebnych wyrazów ;// możecie mi cos doradzic? które są najlepsze? z poprawnym tłumaczeniem i bez błędów ... itp. ????

chciałabym sobie kupić jakieś książki o Wielkiej Brytanii- albo o UK- ciekawe i woogle :D macie moze jakieś propozcyje???
Ja zwykle polecam "Longman Słownik Współczesny" i Słownik YDP Collinsa.
Warto jeszcze zainteresować się pozycja "Słownik PWN-Oxford". Oczywiście nikt nie zagwarantuje Ci, że będą w nich wszystkie wyrazy, ani że nie znajdą się w nich jakieś błędy. Jeśli jakiegoś słowa nie znajdziesz zawsze możesz sprawdzić w słowniku internetowym www.ling.pl
Radzę od razu zainwestować w Wielki multimedialny słownik angielsko-polski
polsko-angielski PWN-OXFORD. Jak dla mnie jest najlepszy na rynku.
"Słownik zawiera ponad milion angielskich i polskich jednostek leksykalnych, tj. wyrazów hasłowych, ich znaczeń, złożeń, najczęstszych połączeń z innymi wyrazami, typowych użyć w konstrukcjach gramatycznych i frazeologicznych, zaprezentowanych w sposób przystępny i przejrzysty."
http://oup.pwn.pl/op_zasob_slownika.html
ok :) dzieki za propozycje ...


a coś o Wielkiej Brytanii albo o UK, zeby sobie poczytac i wogole?? :)
PWN jest napewno najlepszy, a jak czegos tam nie znajdziesz a Ci bardzo zalezy to Kosciuszkowski tez jest fajny, uzupelniaja sie nawzajem.

Poczytac aaa w jakim jezyku? :)
w polskim :)


po ang. nie śmiałabym :) hehe- przynajmniej nie teraz. :] jak podszlifujeee ... :D to owszem ale nie teraz :)
bardzo polecam slopwnik pons jest tam wszytsko
-slonik slowka sa zaznaczone gubiej i na niebiesko przez o latwiej sie nauczyc
-gramatyka
-slowka tematyczne
-wyrazenia
-listy
-podania itp
bardzo pomocny;)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie