czy mozna miec słowniki na maturze pisemnej z ang?

Temat przeniesiony do archwium.
czy na maturze 2004 pisemnje z jezyka angielskiego mozna miec słownik ......albo polsko angielski angielsko polski......albo angielsko angielski?Chodzi mi o to czy kazdy uczen moze miec....bo podobno ..tak słyszlam ze w niektorych szkolach mozna .i nei wiem czy to pozwolenie dyrekcji czy pozwolenie kuratorium?Bardzo prosze o dopowiedz..jezeli ktos wogole wie? bo z ta matura to czeski film jest ;) .....papa pozdrawiam maturzystwo....nie zwariujcie tylko przez ta mature papa;) .udanej studniowki...bo ja tylko na to czekam :)
a wiec u mnie w szkolce mozna ang-pol z indeksem pol-ang:)Nie boj nic,a studniowka...hm...bedzie jazda:)
U mnie takze mozna miec....polsko-angielski i angielsko-polski....
Jednak wszystko zalezy od dyrekcji, czy bedziesz mogl go miec na wszystkich czesciach egzaminu...
U mnie nie mozna urzywac slownikow podczas sluchania, ale z tego co wiem , w niektorych szkolach mozna tylko podczas pisania wypracowania....
Musisz po prostu porozmawiac z nauczycielem, jednak takim, ktory juz kilka lat pracuje w twojej szkole...
Pozdrawiam...
zdawałam maturę pisemną z anglika 5 lat temu i jeśłi chodzi o używanie słownika to w moim liceum możnabyło korzystać ze słowników tylko przy wyznaczonym do tego stoliku
Oczywiscie ze nie
Tak jak na matmie można korzystać z kalkulatorów i tablic mat., tak na angielskim można korzystać ze słowników. Jednak nie przynosimy tych pomocy ze sobą, są one już na sali i tylko ich można używać.
To co to za matura w takim razie? hehe chcialabym zobaczyc kogos na FCE/CAE/Cpe ze slownikiem bueheh:D
>To co to za matura w takim razie? hehe chcialabym zobaczyc kogos na
>FCE/CAE/Cpe ze slownikiem bueheh:D

Niepotrzebna ironia, język angielski ma setki tysięcy wyrazów, nikt nie jest w stanie nauczyć się ich wszystkich. Umiejętność znalezienia własciwego słowa i jego najlepszego znaczenia świadczy o znajomości języka.
JA ZDAWALAM MATURKE W CZERWCU I PRAWDA JEST TAKA ZE CHOC GORACO SIE O TO JUZ OD PRUBNEJ MODLILISMY...A CZY BEDZIE MOZNA KOZYSTAC ZE SLOWNIKOW DOWIEDZIELISMY SIE W DZIEN MATURY :(
TA INFORMACJA JEST BOWIEM PODANA Z KURATORIUM I DYREKTOR ZAZWYCZAJ NIE MA NA NIA WPLYWU! MIELISMY SLOWNIKI POLSKO-ANGIELSKIE, ANGIELSKO-POLSKIE, I ANGIELSKO-ANGIELSKIE(ALE STRASZNIE STARE), A NA DODATKOWYM STOLIKU BYLY TAKIE KILKU TOMOWE, Z PRAWDZIWEGO ZDARZENIA, SLOWNIKI IDIOMOW, TESAURUSY, NO I OCZYWISCIE KROL KROLOW \"WORD-POWER\"!!!JESTEM AKTUALNIE W STANACH I WIDZE JAKI POZIOM WIEDZY (SLOWNICTWA)PREZENTUJA NATIVE-SPEAKERZY W JU ES EJ, DLATGEO ZGADZAM SIE Z OPINIA ZE SLOWNIKI POWIENNE BYC DOSTEPNE NA MATURZE...LUDZIE TO TYLKO MATURA, A NIE JAKIES CERTYFIKATY...DOKLADNIE, SKORO NA MATMIE MAJA KALKULATORY I TABLICE TO ANGLISTA NALEZA SIE SLOWNIKI, ...ALE PO CICHU WAM POWIEM, ZE I TAK NIE MA CZASU ZEBY WSZYSTKO SPRAWDZAC :( TAK CZY INACZEJ TEGOROCZNYM MATURZYSTOM ZYCZE POWODZENIA!!!I POLECAM KSIAZKE KRZYZANOWSKIEGO 100TESTOW...BEDE TUTAJ ZAGLADAC WIEC JAK MACIE PYTANIA TO CHETNIE ODPOWIEM :)
Można używać ale po oddaniu wszystkich papers oprócz writing.
Zgadzam sie. Ja zdaje mature w tym roku i juz wiem ze ze slownika bede mogla korzystac tylko przy pisaniu wypracowania. A co do ustnej to wiem ze na kazdym stoliku lezy agnieslko- angielski. NIe martwcie sie. Bedzoe dobrze :)
ciesze sie ze u mnie kazdy ma swoj slownik na lawce wczesniej sprawdzony przez dyrekcje....
wiecie...to chore korzystac ze slownika tylko w czasie pisania wypracowania po oddaniu poprzednich czesci testu...a jak ktos chce zaczac od wypracowania, to co nie moze??....bo jak wezmie wczesniej slownik to sprawdzi sobie slowka z innych czesci ??...z tego co wiem to dylko listening jest narzucony, a reszte robi sie w dowolnej kolejnosci....
A nie...na rozkaz wszyscy maja pisac wypracowanie na koncu...jasne...
nie
U MNIE MOŻNA OD ZAWSZE:))
Hello!Słyszę że korzystałaś z książki Krzyżanowskiego,czy mogłabyś mi przybliżyć trochę co to za książka i czy łatwo ją kupić...?moj numer [gg]
Hello!polecasz książkę Krzyżanowskiego z testami powiedz co to za ksiazka i czy łatwo ja kupic?mozesz tu dpisac albo na moj numer [gg]
Oczywiście, że tak. Jestem nauczycielką więc możecie mi zaufać. Jednak musicie pamiętać, że ze słownika można korzystać tylko przy wypracowaniu. Wcześniej musicie oddać wszystkie pozostałe części. A tak w ogóle gdzie jest wasz nauczyciel? To on powinien was o tym poinformować!!! Słowniki powinny być dla każdego, a jeżeli szkoła nie ma tylu sztuk, to możecie przynieść swoje, tylko komisja musi je wcześniej przejrzeć.
Pozdrawiam
powodzenia.
Matura 2005 - zero słowników! Jestem nauczycielka, w ten weekend byłam na kursie dla egzaminatorów nowej matury, która odbędzie się w 2005 r gdzie wyraźnie powiedziano, że uczniowie nie mają prawa używać słowników!
Gdzie odbywają się już kursy dla egzaminatorów?
Zdaje w tym roku mature i jak spytalam nauczycielki czy mozemy uzywac slownikow to nie byla pewna choc dlugo juz uczy w szkole (co prawda u mnie prawie nikt nie zdawal ang pisemnego wczesniej). Ale prawdopodobnie mozemy miec slownik tylko na wypracowaniu, nie wyobrazam sobie tego...
Ale widzę rozbieżność w tym co piszecie.Nawet koleżanka po fachu,która jest nauczycielką nie ma niestety racji.Jeśli chodzi o słowniki na maturze to ta sprawa leży w gestii Kuratorium Oświaty w danym województwie.I tak np. w woj.Pomorskim na maturze 2004 można korzystać ze WSZYSTKICH typów słowników podczas WSZYSTKICH części egzaminu!Jeśli zaś chodzi o drugą sprawę to rzeczywiście: w Nowej Maturze korzystanie ze słowników w części pisemnej i ustnej jest niedozwolone!Cheers 2 ya all!
u mnei w szkoel staram sie dowiedziec juz o roku i dyrektor mówi ze nie mozna nauczycielka ze mozna i wogole porabane
Ja uwazam, ze ludzie z rocznika \'86 i wzwyz maja duzo gorzej niz tegoroczni (i starsi) maturzysci. Te nowe zasady...niesprawiedliwe i tyle. W rzeczywistosci nikt nic nie wie, raz jest tak, raz inaczej..Nie wiem co o tym wszystkim myslec...A nóż widelec moze bedzie dobrze.. W kazdym badz razie, jak to okreslila Ms. Dido: I won\'t put my hands and surrender!!!! :))))
Nawet na anglistyce podczas egzaminu z writingu można używać słowników. Więc w czym problem?
u mnie mozna usowac slowniki tylko na writnigu.lipa na calego, ale niezle jest widze gdzieniegdzie jak mozna korzystac caly czas - tez bym tak chcial :(
Temat przeniesiony do archwium.

« 

FCE

 »

FCE - sesja zimowa 2003