Matura z angielskiego (niecały rok)

Temat przeniesiony do archwium.
Witam! Jestem przyszłorocznym maturzystą. Wybieram się na studia w kierunku IT (programowanie). Mam takie pytanie, czy w rok da radę nauczyć się tak do matury z angielskiego, aby podstawę zdać na około 80%? Znam kupe słówek, pare idiomów (gorzej z gramatyką, ale nie jest tak źle). Ogólnie jestem ograniczony czasowo (zdaję rozszrerzoną maturę z matematyki i z fizyki). Gdybyście mogli mi napisać czego najlepiej się uczyć i jak :) Oraz oczywiście czy jest to w ogóle wykonalne :P
Na pewno warto nauczyć się słowotwórstwa i robić dużo słuchanek ;)
zdajesz podstawową, czy rozszerzoną?
jesli podstawy to wystarczy, że będziesz dużo czytał i słuchał. jeśli chodzi o pisanie, nie trzeba znać aż tak bardzo gramatyki, żeby dostać punkty. ale mysle, że z takim wynikiem powinieneś coś umieć nawet i z tej gramatyki.
Słowotwórstwo nie jest potrzebne do matury podstawowej.
Oczywiście, tym bardziej, że znasz słówka... W związku z tym większych problemów z słuchaniem i czytaniem nie powinieneś mieć:)... Najlepiej skupić się na ćwiczeniu pisania listów, maili itp... Te zadania pozwalają zdobyć dużo punktó... Rob arkusze egzaminacyjne, a jak się wprawisz, to będzie szło coraz lepiej :)
edytowany przez moderatora: 13 wrz 2013
Zobacz sobie tę stronkę: www.gettinenglish.com ja się przygotowuje do egzaminu językowego i dla jak mnie to sporo materiałów i ciekawe posty na Fejsie :) Lepiej robić coś niż nic :P

« 

Pomoc językowa