matura rozszerzona pisemna

Temat przeniesiony do archwium.
Cześć, zamierzam w przyszłym roku pisać maturę rozszerzoną z angielskiego. Ciężko ocenić moją znajomość angielskiego, pisałem maturę podstawową i zdałem na 80% bez nauki, ale rozszerzenie chyba jednak będzie trudniejsze.

Celuję w jakieś 50-70%.
Czy zna ktoś jakąś stronę, książkę, czy cokolwiek, co by mi pomogło się fajnie przygotować?
Wiem, że trzeba na maturze wybrać opis, opowiadanie, recenzję lub rozprawkę. Wybiorę chyba opowiadanie, bo wydaje się być najłatwiejsze. Chodzi mi głównie o przygotowanie poza opowiadaniem. Nie wiem czego konkretnie się uczyć - czy czasów, czy słownictwa.

Wszystkie rady się przydadzą!
Polecam uczyć się słówek z programów (np. Profesor Henry) jeśli chodzi o gramatykę, polecam przerobić repetytorium gramatyczne na poziomie intermediate. To tak na początek, a dalej to nie wiem, bo sam mam z tym problem.
Staraj się czytać jak najwięcej w języku angielskim, to znacznie ułatwia sprawę. Znajdź sobie np. jakaś swoją ulubioną książkę po angielsku. Tak żebyś mniej więcej pamiętał o cho chodzi, będzie łatwiej zacząć
Rozwiązuj jak najwięcej zadań z gramatyki i ucz się nowych słówek. Systematyczność to podstawa, także nie wolno się poddawać i zniechęcać.
Powodzenia
Dokładnie najważniejsza jest systematyczność i ciągłe doskonalenie swoich umięjętności i wiedzy. Praktyka czyni mistrza :)

« 

Podręczniki językowe

 »

Nauka języka