matura usta z polskiego (zapozyczenia z jezyka angielskiego) pomocy!!!

Temat przeniesiony do archwium.
Witam wszystkich.
W ty roku mam maturę z polskiego i wybrałam temat: Anglicyzmy w języku polskim. Rozważ i ocen ich zasadność.
Moj problem polega na tym że nie potrafię określić tezy w tym temacie.
Przykłady: -zapozyczenia z angielskiego coraz czesciej pojawiaja sie w j.polskim.
-Zapozyczejia jezykowe sa jedjym z elementow wspolczesnej polszczyzny.
-Zapozyczenia z angielskiego sa przydatne by urozmaicic wspolczesna polszczyzne.
-Anglicyzmy urozmaicaja wspolczesny jezyk polski.
Wszystkie te przyklady sa takie sobie. Czegos im brakuje... Prosze pomozcie mi z tym :(
I czy ktos moglby mi powiedziec o czym powinnam napisac tez ogolnie. Czy mam mowic ogolnie o zapozyczeniach? Czy o konkretnych przykladach? Widzialam w ktorym temacie ze pan mg napisal o kartce podzielonej na pol i z jednej strony byl tekst mapisany z zapozyczeniami a po drugiej stronie byl tekst tylko z polskimi wyrazami bez Anglicyzmow. Czy takie cos byloby przydatne w moim temacie' :) ?
Za wwszelka pomoc serdecznie dziekuje ;)
Teza czyli?
To, co chcemy udowodnić, czy założenie, z którego wychodzimy?

niektore zapozyczenia sa konieczne (nazywaja elementy anglojezycznej kutlruy), a inne sa zbyteczne (np. raport zamiast sprawozdanie, bo skoro jest uzywane inne slowo, po co wprowadzac nowe).
'nie mozna potępiać wszystkich anglicyzmów jako zjawiska'?
Do prezentacji o anglicyzmach, w literaturze podmiotu dałam kilka linków stron( np. facebook, fora internetowe) i tu jest moje pytanie, jak mam je pokazać podczas prezentacji ? Mam robić screeny całych stron, czy mogę to powycinać tak aby były tylko komentarze z anglicyzmami ? Bo za bardzo nie wiem jak to mam zrobić. z góry dziękuję za odpowiedź.
mozesz przepisac tlyko odpowiednie zdania, a nawet ograniczyc sie do samych wyrazow
a jak mam pokazać to na prezentacji multimedialnej? tak samo, wypisać jedynie... Czy komisja będzie chciała dowodów na to ?
'dowody' zwykle podaje sie w bibliografii na koncu pracy. Chyba nazywacie to 'literatura podmiotu'
ostatecznie mozesz zrobic zrzut ekranu z danym zdaniem, ale nie widze koniecznosci wklejania calej strony dla jednego slowa.
nie odradzali Ci tego tematu w szkole? Szczerze, ciężko jest dostać dobry mając temat związany z językiem (bodajże jest to 3 grupa tematów). Zazwyczaj pytania są bardzo trudne i związane ogólnie z zasadami językowymi, których nawet nie omawiasz, więc dobrze się przygotuj :)
edytowany przez moderatora: 05 maj 2014
Cytat: magdalenelondon
nie odradzali Ci tego tematu w szkole? Szczerze, ciężko jest dostać dobry mając temat związany z językiem (bodajże jest to 3 grupa tematów). Zazwyczaj pytania są bardzo trudne i związane ogólnie z zasadami językowymi, których nawet nie omawiasz, więc dobrze się przygotuj :)

Szczerze mówiąc to prostszy temat prezentacji trudno jest mi sobie wyobrazić, a pytania nie będą trudne, jeżeli dziewczyna się rzetelnie przygotuje. Klasyfikacja zapozyczeń, ich funkcjonowanie w spółczesnej polszczyźnie itp
[url]http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/2[tel]/MATURATESTY2014/14[tel][/url]
Bardzo fajny i wdzięczny temat. Na pewno dasz rady. Koniecznie napisz jak Ci poszło!
Temat przeniesiony do archwium.