Matura rozszerzona - opowiadanie. Prośba o sprawdzenie.

Temat przeniesiony do archwium.
Witam. Piszę niedługo maturę rozszerzoną z angielskiego i prosiłbym o sprawdzenie (wytknięcie błędów i sugestie) mojego opowiadania na temat z 2012: "Napisz opowiadanie o zawodach sportowych, w trakcie których osoba z publiczności przypadkowo spowodowała sytuację niebezpieczną dla zawodników."

Bicycle race

The July. The morning sun was waking up to start a new day. Big, bald men with brown eyes named Jerry and his son, little boy with curly, brown hair and father's eyes, about 12 years old named Tommy had to go to see bicycle race. Jerry's brother was riding there.
"Come on! Come on! We are late" said Tommy to his father pulling him to the door. "Ok, I am going" answered dad. A tour was around district. There were barriers everywhere to separate people who just watching from bicyclists. The father and son got closer. "Dad, look! Uncle John is winning!" said Tommy. Rider on white bike was first on finish line but that was just the first lap. Tommy was holding a small ball which he got from uncle John. He dropped it. Little boy started to looking for it and saw the ball on the middle of the road. He went under the barrier and when he had took up ball he heard a ring. This was coming rider. Lucky, bicyclist had turned left before he could hit the kid. He fell but he was fine. Tommy fast ran back. His father blamed him that he made dangerous situation for himself and the cyclists.
The race had to be restarted and Tommy promised he won't do it again.

Początek zapożyczyłem od innego użytkownika z tego forum, aczkolwiek ono pasuje chyba do wszelkich opowiadań.
I wiem, że historia jest denna, ale nic lepszego mi sie nie udało wymyślić :)
edytowany przez lays141: 02 maj 2014
sprawdź przedimki, bo kilku brakuje
edytowany przez zielonosiwy: 02 maj 2014
Tak z grubsza:;)
Big, bald men with brown....
people who just watching /tense/
The father and son got closer. /nie rozumiem tego w twoim kontekście;)/
first on finish line /przekroczyć/
+++
he had took up /zła forma i nie ten czasownik/
This was coming rider. NIEEEEE;)
Tommy fast ran back. /to jest po polsku ang słowami;/
Dzięki za tak szybką odpowiedź (w sumie szybszą niż się spodziewałem) :)
Z przedimkami to:
- a district;
- from the bicyclists;
- The rider?
coś jeszcze przeoczyłem?

- "Big, bald men with brown" co w tym "men" jest nie tak?
- "people who (was) just watching"
- "The father and son went closer to barrier"? tak byłoby poprawnie?
- tutaj nie wiedzialem jak jest "przekroczyć" dlatego napisałem tak. Choć nie sadziłem, że to jest niepoprawnie.
- "when he was picking up" ?
- Musisz przyznac, że dramatyczne :D
- "Tommy ran back so fast as possible" ? i to w sumie też bym się nie spodziewał, że jest niepoprawnie xd
Big, bald men with brown" co w tym "men" jest nie tak? ile było tych wielkich, łysych, brązowookich mężczyzn o imieniu Jerry?
edytowany przez fui_eu: 04 maj 2014
Masz problem z rozróżnieniem l.poj i mn. jw i tu:
people who (was) just watching
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa