jaki rodzaj korepetycji jest lepszy dla maturzysty?

Temat przeniesiony do archwium.
Witam, w tym roku zdaje maturę i przymiezam sie do rozszerzenia, jednak w szkole uczę sie angielskiego na poziomie podstawowym więc niezbędne są dodatkowe lekcje. Mój problem polega na tym, ze wogóle nie ogarniam sluchania, zadania te wychodzą mi fatalnie, na drugi ogień idzie czytania (choć tu jest znacznie lepiej, ale wciąż kiepsko). Za to nie mam żadnych problemów z gramatyka nawet z ta na poziomie rozszerzonym.
W takiej sytuacji polecilibyscie kurs maturalny(w grupach 4-6 os) w jakieś szkole językowej gdzie mogę pozwolić na więcej godzin czy normalne indywidualne korepetycje lub indywidualny kurs maturalny(w sj)?
Ja na Twoim miejscu zaczęłambym od zasobów, które są w internecie - są przecież serwisy, w których znajdziesz mnóstwo darmowych tekstów (wraz z nagraniami audio), na których możesz poćwiczyć słuchanie i czytanie ze zrozumieniem. Spróbuj poświęcić na takie ćwiczenia z 2-3 godziny w tygodniu i daj sobie miesiąc. Jeśli po tym czasie nie zauważysz postępów wtedy pomyśl o jakichś lekcjach indywidualnych. Prawda jest jednak taka, że czytanie i słuchanie to umiejętności, które wymagają po prostu ćwiczeń - żaden nauczyciel Cię ich nie nauczy tak jak gramatyki.