Dwa pytania co do kompozycji w pracy maturalnej

Temat przeniesiony do archwium.
Witam. Jestem tegorocznym maturzystą. Mam dwie obawy dotyczące punktowania moich zadań na maturze podstawowej i rozszerzonej. Na podstawowej w mailu napisałem zbyt dużo słów i musiałem kreślić praktycznie połowę tego co napisałem. W efekcie stało się to nieestetyczne, trudno się tam też doszukiwać akapitów, bo przecież niektóre zdania po wykreśleniu mogły się zaczynać w połowie linijki, w niektórych miejscach musiałem poprzenosić, czy podopisywać słowa klamerką. Czy obetną za to punkty za kompozycję/formę?

Druga wątpliwość dotyczy rozprawki na poziomie rozszerzonym - totalnie zapomniałem, że w rozprawce, tak jak w liście formalnym nie można stosować form skróconych typu isn't, doesn't. Nie wiem, czy i ile ich użyłem, jeśli już, to raczej mogło to być 2-4 krotnie, myślę, że nie więcej. Poza tym praca bez zarzutu. Czy też za to odejmą?

Dodam, że obie prace gdyby nie to, to prawdopodobnie dostałyby max punktów. Z reszty zadań mam 100%, dlatego fajnie by było mieć 100% z obu matur. Proszę o odpowiedź, pozdrawiam.
1. za cos takiego nie odejmuja, ale jezeli nie beda mogli zrozumiec/rozczytac, to bedzie problem
2. mozna je stosować
2. Na pewno można stosować? Wszędzie w Internecie piszą, że nie wolno, w moim repetytorium maturalnym również.
2. pisza na wszelki wypadek, zeby mozna bylo cie rozczytac
Dzięki, oby tak faktycznie było :)

 »

Pomoc językowa