jak przygotowac do nowej matury

Temat przeniesiony do archwium.
Mam przygotować dziewczynę do nowej matury, a mało wiem o tym egzaminie, sama zdawałam starą. Proszę o jakieś linki, przykładowe testy. Z góry dziękuję.
http://artefact.lib.ru/languages/english/
http://www.rzeczpospolita.pl/tematy/matura/

ksiązki są też tanie 20 zł z CD
ten pierwszy link to pomyłka, mial być:

http://www.matura.oswiata.org.pl/
Skorzystaj z materiałow na stronach CKE.
uczy ć się :P chociaż pod koniec:] ale poważnie przyda się jakieś dobre repetytorium to z cambridge jest dobre-polecam,dobrze też poćwiczyć troche czytanek,próbować pisać własne teksty,listy rozprawki,eseje arg. ...no wiesz na zasadzie trening czyni mistrza:] pozdrawiam życzę powodzenia
też w tym roku bede przygotowywać znajomą do matury z ang,sama zdawałam w tym roku,ale koleżanka to naprawde cieżki przypadek więc mam nadzieje że dam rade:]
ja Przez rok miałam2 maturzystów i też na zasadzie prób i błędów pracowałam z nimi (zdali bardzo ładnie:) wiesz wszystko zależy od tego na co sie umówicie-taka jest moja dewiza bo trudno zamęczać kogoś robieniem czytanek jeśli bedzie go interesowało przygotowanie TYLKO do części ustnej np. rozszerzonej...ja rozmawiam z maturzystą żeby mu/jej uświadomić że w trakcie 1h/tydz. nie jest możliwe opanować i przećwiczyć wszystkie części bardzo dobrze...ja robiłam testy-nie tylko maturalne ale i z książek do fce, robiliśmy wazniejsze działy np. slowotwórstwo itp. (chodzi oczywiście o rozsz.) na początku robiłam też lekcje nastawione na słownictwo ale zrezygnowałam i tak starałam sie układać lekcje żeby np. reading czy listening pasował pod ten sam temat np. "człowiek" i wyłapywalismy charakterystyczne zwroty/słówka czyli 2 w 1:) robiliśmy próbne speakingi...WAŻNE! TY musisz wiedzieć jak ta matura wygląda, jak jest z ocenianiem itp bo maturzysta sie ciebie będzie pytał i oczekiwał że to mniej wiecej wiesz..poza tym ulatwia to ocenianie jego/jej wypowiedzi czy prac, tak wiec poczytaj sobie jeśli sama nie zdawałas nowej matury czym to się je:))))
Ja do nowej matury przygotowywałam się praktycznie sama, co prawda miałam rok korepetycje ale niestety tylko raz w tygodniu po 1h.

Moim marzeniem bylo dostać sie na anglistykę- więc cel mialam wyznaczony, nie ukrywam, iż miałam wiele chwil zwątpienia tym bardziej, ze chodzilam do raczej slabego liceum, a z lekcji języka angielskiego nie wynioslam prawie nic.
Na angielski poswięcalam wiekszośc wolnego czasu, zdawałam usnty i pisemny rozszerzony.

Zaopatrzyłam się w dobry slownik, repatytoria maturalne, materialy i kserowki ze studiów, wszystko to co wiązało się z angielskim i dzieki czemu moglam się czegos nauczyć.Przerabiałam podręczniki do ceryfikatow, słuchalam radia BBC, płyt z listeningami do repetytoriów, rozwiązywałam testy FCE, CEA.
Pisałam mnósto wypracowań na wszelakie tematy (globalizacja, uzależnienia, rasizm itd. ).Przygotowywalam również 'speeche' na podobne tematy.
Jeśli chodzi o gramatykę- przerabiałam rozmaite książki, przede wszystkim do ceryfikatów (nawet do CPE) a takze ze studiow mojej kerepetytatorki.
Tłumaczyłam mnostwo tekstów z brytyjskich gazet, między innymi: Newsweek, Focus, nawet czasem artykuły naukowe i specjalistyczne.

Wszysto też zalezy od tego na jakim poziomie zdaje się mature i od ambicji.

Pozdrawiam ;]
Chyba się troche pospieszylam i napisalam troche nie na temat ( spojrzałam na temat postu, ale mam nadzieję, ze komuś sie przyda. ;p
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Szkoły językowe

 »

Studia językowe