Czy warto się zwalniać z maturki mając FCE ???

Temat przeniesiony do archwium.
po 4 latach podstawowego anglika 2 x w tygodniu i korkach w końcu zdałem firsta na C :D:D ale czy warto się zwalniać z matury ??? na UMK ,FCE w konkursie świadect (na wszelki wypadek) jest przeliczany na.....3 !!!!!! to chore!!!! więc lepiej chyba zdawać maturkę ustną na 5,6 i mieć spokój...... dziwna Polska....napiszcie proszę jak to jest !!!:)
No więc tak, ja też zdałęm na C :/ ale cóż zdarza się :P Ja wybrałem jednak pisanie maturki, właśnie ze wzgledu na przelicznik, ale zaznaczam że jest to mój wybór, ty możesz zrobić coś zupełnie innego. :)
mnie nauczycielka poradzila zebym z pisemnej sie zwolnila bo jest wsumie ciezka do napisania i jak mam mozliwosc sie zwolnic to czemu nie.ale powiedziala zebym podeszla do ustnej bo ta mam w kieszeni na 6 i srdnia sobie podwyzsze i w ogole bedzie dla mnie lepiej.i tak tez wlasnie chce zrobic.pisemna zwalaniam-niech nie marnuja na mnie drzew z lasu :D a ustna zdam.a co :D
ja zdaje ustna a na pisemna mam zwolnienie z fyrsta i z advansa i daje rade mam wyzsza srednia i nie musze sie bac ze jakies podstawowe bzury zrobi np napisze lepper zamaiast leper... Pozdrawiam wszystkich maturzystów