ale my naprzewidywali;d;d

Temat przeniesiony do archwium.
hehe mialo byc wesele lalka a tu co;d;d niespdozianka;d hehe moim zdaneim nie byla latwa, trudny tekst ze zrozumieniem:/
Myśle ze byla łatwa. Pisalam o Dziadach, drugi temat zaraz odrzucilam. Czytanie ze zrozumieniem faktycznie nieciekawe :/ Mysle ze nie bedzie źle :)
a co powiecie o rozszerzeniu??!? hyhy ja wybrałam temat 1: mniej więcej tak to brzmiało: porównaj dwa obrazy prowincji na podstawie fragmentu Pani Bovary i prozy Brunona Schulza... hyhy łatwe nie? wnerw!!!
ale będzie ok:)) wierzę w to ;)
http://matura.servis.pl/download/2007/maj/m4106450.pdf jakby ktoś chciał...
Ja pisalem podstawe o matkach. Czytanie ze zrozumieniem bylo dosc trudne, ale sprawdzalem sobie przykladowe odpowiedzi i widze, ze sie zgadza znaczna wiekszosc :-) Z wypracowania tez jestem zadowolony. Innymi slowy: NIE JEST ZLE. :D

A teraz czekamy na angielski...
moja wiedza ma sie NIJAK do tego, co bylo dzis na polskim....
(pisalam rozsz)
z tego co wiem to rozszerzenie było faktycznie trudne :/ gorsze niz na próbnej!! ja pisałem podstawę :) i też stwierdzam że czytanie było trudne. oczywiście pisałem o matkach. jak większośc chyba. ktoś może pomyslec że lepiej nie mogłem trafić bo mam motyw matki na ustną i biorę tam przedwiośnie. ale ta jebana granica!!!!!!!!!!! pomyliło mi sie trochę z cudzoziemnką. i napisałem herezje w trzech zdaniach. np. npaisałem że matka elżbiety umarła i że onie troszczyła sie o dzieci!! a one przecież nie umarła i miała tylko jedno dziecko!!! no cóż... mam nadzieje że uznają mi ta prace z uwzględnieniem błędów rzeczowych bo chyba nie odrzucą?? że nie na temat?? jest gdzieś klucz?? tylko nie to wypracowanie napisane tylko klucz?? nawet nie pomyślałem o tej granicy i tego nie powtórzyłem!!! *** by to strzelił!!!!!!! mam nadzieje że jednak wszystko bedzie dobrze!! pozdro
Ja tez pochrzaniłam pomieszały mi się lektury wogóle jak w kluczu patrzyłam wypracowanie to całkiem inaczej ja pisałam...inne podsumowanie i wogole....próbną zdałam a tą kapota...az się bje myśleć.....(tekst też był trudnu dla mnie) ja niewiem co się zemną dzieje .i pomyślec ze ja czytałam w całosci te lektury kiedyś.....to najgorsze....a tak zchrzanic.....
sorki nie wiesz moze gdzie mozna sprawdzic klucz do polaka ale poziom podstawowy!!!! ;)
http://slimak.onet.pl/_m/matury/matura2007/polski_PP_rozw.pdf
tu jest klucz
wiedziałem że nasze przedwidywanie może się nie sprawdzić
DZIADY--uznałem ze nie bedzie
duzo mówiono o WESELU lecz pomyslałem jak duzo się mówi to może nie byc
lecz nie zlekcewazyłem tego przerobiłem DZUMĘ, JĄDRO CIEMNOŚCI, WESELE, PRZEDWIOSNIE (mówiono o nim w telewizji), a o granicy nie myślałem lecz preczytałem streszczenie
ale ogólnie temat nie był trudny, czytanie ze zrozumieniem trochę było truden ale sprawdziłem że większośc jest dobrze
A W PONIEDZIAŁEK ANGOL A MÓJ STRES MATURALNY JUZ MINĄL ;) tyko na weekend ;)
ja pisalam rozszerzenie iiii niestety bylo trudniejsze- i az strach pomyslec- skoro na probnej mialam 48% to co to bedzie teraz... rozlozyli mnie na lopatki tymi tematami....
ja tez pisalam rozszerzon. troche jehstem zdziwiona komentarzami. nikomu sie nie podobalo. moze i macie racje, jak ktos sie mocno do polaka przykladal to i mozna bylo sie wkurzyc ze nie dali nic z lektur. ja bylam zadwowolona bo na polski tylko3 dni poswiecilam na przygotowanie i w sumie to niepotrzebnie bo i tak mi sie nic nie przydalo( chociaz to zawsze ubogacilam sie intelektualnie;):P) a poziom byl taki ze kazdy mial rowne szase i ci co sie przykladali i ci co sobie olali. trzeba bylo praktycznie analizowac teksty (mowie o pierwszym temacie) i tyle. mi sie wydaje ze masakrystycznie nie bylo. poza tym nie przejmujcie sie jak cos tam w kluczu troche inaczej bo to chyba nie jest klucz oryginalny tylko przykladowy.

zastanawiam sie tylko czy dobra mam forme bo ja tak porownywalam ze najpierw opisalam pierwszy tekst, a potem opisujac drugi pisalam ze np w ppzeciwienskie do pierwszego teksty tutaj krajobraz jest taki i taki a w zakonczeniu pisalam tak jak w kluczu jest w rozwinieciu tylko tak krocej i mniej. myslicie ze to dobrze? czy tylko tak jak w kluczu to powinno byc?

please odpowiedzcie:D
Temat przeniesiony do archwium.