za malo slow na writing :(

Temat przeniesiony do archwium.
czy tylko ja tak mam, ze z angielskiego sie potrafie sporo rozpisac i niekiedy gorna granica czyli te 250 + 10% slow to za malo? :( powinni zrobic tak jak w polaku, czyli ustawic dolna granice ale gornej nie :P
mam ten sam problem:) z reszta na polskim tez mi miejsca zabraklo;) chyba zli beda na mnie egzaminatorzy ze im kawa wystygnie zanim te moje wypociny przeczytaja.
Umiejętność zwięzłego i logicznego wyrażania własnych myśli to sztuka, którą warto posiąść. Lać wodę to każdy potrafi.
Evo74 :) nie mozna wszyskiego wrzucac do jednego worka:) czasem lanie wody sie takze przydaje. cos z tego jak np na matrze opiszesz wszystko z klucza i zajmie ci to jedna strone:)? bedzie nieciekawie,a egzaminator sie ucieszy ze szybciej do domu wroci:) i poza tym nie kazdy potrafi lac wode:) trzeba wyposrodkowac to co Ty zasugerowalas i taka "umiejetnosc" jaka my mamy i byloby idealnie.
nie chodzi tu o lanie wody.
>Umiejętność zwięzłego i logicznego wyrażania własnych myśli to
>sztuka, którą warto posiąść. Lać wodę to każdy potrafi.

Niestety (dla mnie) ja do tych każdych sie nie zaliczam.
Bardzo dobrze, bo nie ma nic gorszego niż czytanie wodolejstwa. Współczuję takim miłosiernym nauczycielom. Ja od razu stawiam ocenę niedostateczną.
>Bardzo dobrze, bo nie ma nic gorszego niż czytanie wodolejstwa.
>Współczuję takim miłosiernym nauczycielom. Ja od razu stawiam ocenę
>niedostateczną.

No widzisz, a ja zwykle dostaje niską ocenę za to, że jest za krótko.
(oczywiście mówię o j.polskim)
Jak pisza na stronie CKE praca na poziomie ROZSZERZONYM ponizej 100 i powyzej 300słów, czyli przekraczajaca limit o 20%, jest oceniana na 0pktów za kompozycje.
Za kompozycje mozesz dostac maksymalnie 4(jesli praca jest w granicach200-250slow), przy przekroczeniu jej do +/- 10% mozesz dostac(w zaleznosci od tego jak spelnisz reszte kryteriow)juz tylko 3 lub 2 pkt-y, za przekroczenie limitu słów o ponad 10% - 1 lub 0.

Na poziomie PODSTAWOWYM w dluzszej formie uzytkowej nie przyznaje sie pktów za poprawnosc lub bogactwo jezykowe jesli praca liczy mniej niz 60slow(to jest 50%wymaganego limitu)lub jezeli zdajacy otrzyma mniej niz 2 pkt-y za tresc czyli przekazal mniej niz 50%wymaganych informacji. Za forme nie przyznaje sie pkt-ów jesli list zawiera mniej niz 3 z 5 obligatoryjnych elementow(zwrot grzecznosciowy, wstep, rozwiniecie, zakonczenie, zwrot grzecznosciowy).

Pozdrawiam i zycze powodzenia :)
zauroczona wloskim: oni mowili o polskim a nie o angielskim:P
>zauroczona wloskim: oni mowili o polskim a nie o angielskim:P

byla mowa zarowno o polskim, jak i o angielskim
niemniej jednak o angielskim w przewazajacej czesci ;-)
ma ktos zestawy na ustny ang poziom podstawowy malopolska .przeslijcie na adres: [email] dzieki
Temat przeniesiony do archwium.