czy 80% wystarczy

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 31
poprzednia |
mam problem. własnie spr wyniki i wychodzi mi ok 80% i ten wynik mnie ząłamał bo chcialam studiowac filologie ang9ielska. Błagam was o odpowiedż. Czy tyle wystarczy zeby gdziekolwiek sie dostac. Prosze udzielcie mi odp. Prosze tez studentów którzy w tamtym roku zdawali na filologie i mieli ok tyle procent co ja bo i gdzie sie dostaliście.nie wiem co mam robic
Na AP wprowadzili teraz egzamin wstępny więc wszystko jest możliwe.. z takim wynikim możesz startować też na Univ Rzeszów jeśli zdobędziesz z ustnego 20 pkt! I może szanse na Akademii Jana Długosza w Częstochowie.. ale o tym za wiele nie wiem. :) PzdR!
wiesz jestem w podobnej sytuacji ;( bralam pod uwage filologie angielska na AP, ale teraz jestem zalamana tym bardziej iz z probnej mialam 90% i teraz liczylam co najmniej na tyle... a w najlepszym wypadku bede miala tylko 83%... takze totalne zalamanie;( tym bardziej ze polaglam na totalnych banalach :[ zegnaj anglistyko;( na dodatek jestem chora i pluje sobie w twarz ze nie zabiegalam o inny termin :( PS a na jakie uczelnie chcialas zlozyc?
Ja równiez miałam w zamiarach isc na AP ale teraz to ja juz naprawde nie wiem co robić. Ja jesli dostane maksa za wypr bede miała także 83%. myślałam także o Uniwersytecie w Opolu ale tam tez pewnie mnie nie zechcą.sunny_me a oprócz anglistyki masz jakies wyjście awaryjne bo ja nie bardzo. niby lingwistyka stosowana ale niemca w srode napewno zwale sądzac po tym e angola zwaliłam
zdaje jeszcze biologie w piatek i to czy bede z nia wiazac jakies plany zalezy od tego jak mi pojdzie... ale nie ukrywam iz nastawialam sie najbardziej na anglistyke bo poprostu mi lezy ten jezyk ;(( jesli chodzi o miasto to bralam pod uwage tylko krk, uj odpada bo za duzo sie nasluchalam niepochlebnych opini o filologi ang na tejze uczelni. Zastanawiam sie jeszzce.. bo sa te egzaminy wstepne na ap czy to by nie mialo jakiegos sensu aby tam jednak zlozyc... kompletnie nie mam pojecia co robic;((
a nie moznaby tak zdawać tych egzaminów próbnych w zamian za to zeby na mature nei patrzyli bo moze by to było lepsze rozwiązanie. ja zdaje jeszcze chemie i niemiecki ale z tym raczej nie bardzo wiąze nadzieje.
:))) MYsle ze takie rozwiazanie nie bedzie wchodzic w rachube zeby patrzyli tylko na ustny. Coz, moze trzeba sprobowac, moze jak nam dobrze pojdzie ustny to nas przyjma;) ktos tam kiedys pisal ze nawet jak sie ma 9o% a zawali sie ustny to mozna odleciec, a z 80% i dobrze zdanym ustnym mozna sie dostac ;))
nio miejmy nadzieje choc ja juz zwatpiłam szczerze mówiąc.ale zobaczymy
widze ze nie jestem sama... tez chcialam isc na anglistyke, a z moich malych obliczen wynika ze jak ocenia mi prace na maxa to bede miala 86%:( ale sprobowac mozna- w koncu jestesmy w nizu demograficznym:P jak sie nie uda to poszukam czegos innego ale narazie sie nie doluje:) i wam tez radze:)
ja startuje na uł i bede miala w najlepszym wypadku 90% jednak nie mysle aby to wystarczylo:/ bo zawalilam polski:/ czy na wasze wymarzone uczelnie jest brany pod uwage ustny angol? bo u mnie nie i mam nadzieje ze nie bedzie bo wzielam podstawowy zeby sie nie meczyc:P a poza tym czytalam gdzies ze jedna dziewczyna miala 81% z angola i 41% z polaka i sie dostala do "mojej" szkoly wiec moze nie bedzie tak zle:)moze jak sie nie dostaniemy z pierwszego naboru, to z drugiego sie uda:P miejmy nadzieje:P
Na AP na filologie angielska liczy sie tylko pisemny rozszerzony anglik + dodatkowy ustny sprawdzajacy dyspozycje fonetyczne i komunikacyjne. Ale po namysle ja z moimi 80 procentami chyba zrezygnuje ;( biorac pod uwage ze ta matura byla baaardzo prosta w porownaniu do ubieglorocznych, duzo osob bedzie mialo wyniki ponad 90% tym bardziej ci co mysla o filologi... takze chyba nie ma sensu ;((
jestem w podobej sytuacji jak wy... :/ a nawet może i gorszej :( ja w najlepszym wypadku mam 78% :((( zawaliłem listeningi!! no cóż... nie ma co płakac nad rozlanym mlekiem!! ja o AP już mogę zapomieć ale wy co możecie mieć ponad 80% to próbujcie bo wiem że teraz jest tam osoba która dostała sie z odwołania mając 86%!! to chyba najniższa granica z zeszłego roku!! ale teraz zawsze możecie sie podratować ustnym!! albo wybrac tryb wieczorowy... tylko to kosztuje i dodatkowo utrzymanie w karkowie!! tu trzeba liczyć na łaskę rodziców bo pracy sie nie bedzie dało rady podjąć, zajęcia sa codzennie w godzinach popołudniowych :/ ale mogę wam podsunąć jeszcze jedną szkołe... mianowice NNKJO TWP w Krakowie. to jest kolegium pod patronatem UMSC z Lublina. 90% wykładowców jest z AP więc poziom jest taki sam!! jedyny warunek to zdany ang rozszerzony i szybko złozone dokumenty!! tylko to jest niepubliczne więc sie płaci :/ wiele ludzi mi to poleca i poważnie sie nad tym zastanawiam po tej maturze. tylko niekórym może to robić różnice za to jest kolegium a nie akademia czy uniwersytet... ale czy ktoś wam bedzie patrzył na to gdzie roblilście licencjata??? zawsze magisterka jest wazniejsza... po TWP większośc robi własnie na AP bo zna już prawie wszystkich wykładowców. TWP bardzo dobrze przygotowuje do SUM a nawet są ludzie którzy robili mgr za granicą. więc nie ma sie co przejmować!! zawsze to jest jakieś wyjście :)tu jest ich stronka www.twp-krakow.net dyrektorem tam jest Misztal i on jest też dyrektorem w instytucie filologii ang AP na Karmelickiej o którym tak bardzo marzymy!! :) ja gadałem z wieloma ludzmi na temat tej szkoły na forum ang.pl jak klikniecie na mój nik to bedą wszystkie moje posty i więszość z nich dotyczy włąsnie twp to mozecie poczytać!! tak więc nie załamywac sie ba zawsze jest wyjście!! :)a tak wogóle to połowa po pierwszym roku trafia do TWP bo oblali listening u prof. Bentke. nazwyają go eliminatorem :) dla pocieszenie nie ma go na TWP :) dlatego też jak sie zawali listeningi na AP to można zaczą od drugiego na TWP!! to sie troche rozpisałem :) mam nadzieję że coś pomoże!! pozdro
Hej. Mnie poszlo znacznie slabiej... Mam ok 70% z ang i około 55% z Polskiego...
Mysle zeby składac na UMK Torun, UKW Bydgoszcz. Mysle jeszcze o Olsztynie,Rzeszowie, Szczecinie, Akademi Swietokrzyskiej, AJD Częstochowa, Pwzs Tarnów...

Co myślicie o tych uczelnicach? I Jak myslicie mam jakies szanse?
Ja też teraz zaczełam sie zastanawiać nad olsztynem i bydgoszczą i jeszcze moze opole ale nie orientuje sie kompletnie od ilu w tamtym roku przyjmowali.Ale miejmy nadzieje, ze w tym roku zmieni się próg punktowy i nam sie uda.
Daniel_gb a masz jakas alternatywe czy stawiales na maturze tylko na ang? Bo ja niby jeszcze pisze bio w piatek ale szczerze mowiac najbardziej nastawialam sie na anglistyke na AP ;(( i teraz kompletnie nie wiem co robic ;(( chyba pewnosc siebie mnie zgubila :/ wogole jesli chodzi o zaoczne lub wieczorowe na niepubicznej to jestem sceptycznie nastawiona ;(
Pinka obawiam sie ze bedzie ciezko, i wrecz przeciwnie progi pojda w gore bo matura byla bardzo latwa ;(( strata tylko tego kto sie nie wykazal wiedzza ;(( booli:( A jak tam niemiecki poszedl?
a ja bede miała ok. 83 z ang i 70 z polskiego .Myslicie ,z e jest szansa gdzies sie dostac na iberystyke czy italianistyke , sinologie albo jakikolwiek jezyk?Interesuje mnie warszawa , krakow i lublin!

W sumie to dobrze, ze wszyscy tak srednio napisali, bo juz myslalam,ze wszyscy beda mieli 100:)
jeszzce nie wiem. czekam az pokażą klucz. ale głupie było szzcególnie czytanie.ale moze nie na wszystkich uczelniach tak duzo trzeba bedzie. coś sie moze znajdzie a najwyzej za rok sie gdzieś przeniesiemy bo jato zamierzam mature poprawiać. wogole to ja sie boje żeby nie spaść poniżej 80% bo jak mi na wypr odejmą to juuz wtedy kaplica bedzie:((
kinga z warszawą to ja nie wiem bo w tamtym roku na filologi mieli po 95% najmniej. w tym roku bedzie ttroche inaczej bo biora trzy przedmioty ale wątpie zeby az tyle spadło.a polak jaki zdajeż podst cy rozszerz??
nie mam żadnej alterntywy :) zdaje historię i modlę sie o 30% bo moja wiedza jest marna :/ jeszcze jakiś czas temu rozumiałbym twój sceptycyzm ale teraz jak już sie wiele dowiedziałem o TWP to moge smiało stwierdzic że jest to najlepsze miejsce dle tych którzy sie nie dostaną na AP!! aha... i dzienne tez tam są :D pozdro
polski rozszerzony!
Ale mi nie chodzi o sama filologie angielskia tylko jakis inny jezyk. O filologii to nawet nie myslalam;)
I trzymam kciuki za niemiecki:D
Skoro sa dzienne na tym TWP to moze pomysle ;) tylko w sumie pozostanie jeszcze kwestia finansowa :/ ... ale zobaczymy ;) w koncu jestem pasjonatka tego jezyka, sie nie poddam :D
co do opłat to dzienne 3900PLN, a wieczorowe i zaoczne 3700PLN. oczywiscie na rok :) plus opłata rekrutacyjna chyba 60zł i wpisowe płatne dopiero po zdecydowaniu sie na ta szkołe 500zł.
dzieki za info :)) widze ze zorientowany jestes ;) przy takim rozkladzie cen to mysle ze najlepiej byloby dzienne zabrac... a tam jest rejestracja elektroniczna?
yasius- nie wiem czy powinnam sie wypowiadac bo nie stuydiowalam anglistyki ani w olsztynie ani w rzeszowie ale:
co do olsztyna to moja kolezanka mowila ze jej siostra skonczyla i jest w miare zadowolona, chociaz ja sceptycznie podchodze do uniwersytetu warm mazurskiego bo skonczylo go moich dwoch braci i ciezko im bylo prace znazlezc (ale of course, jesli ktos chce prowadzic bujne zycie studenckie-to jak najbardzej, a poza tym jak chcesz umiec dobrze ang to i wszedzie sie nauczysz tylko wiecej bedzie pracy samodzielnej)
plusem olsztyna jest jak dla mnie:
-dosc tanie stancje
-mila atmosfera w miescie
-goscinni i mili ludzie
i ogolnie lubie olsztyn (jestem tam 2 razy w tyg.)

co do Rzeszowa:
-hmmmm moj chlopak studiowal tam matematyke i po pol roku przestal. podobno Uni Rzeszowski pozostawia wiele do zyczenia. jesli bys chciala to moze uda mi sie zalatwic ci nr gg do kolezanki mojego chlopaka ktora tam studiuje(albo fil ang ablo ang-rosyjska)

but... if i were u i'd choose Olsztyn.

UMK Torun- znam dziewczyne ktora tam studiuje. byla swego czasu najlepsza w LO i jezdzila do szkoly jezykowej wiec mysle ze skoro ona (taka ambitna i zdolna bestia) tam studiuje to raczej warto. sama pewnie tez tam bede skladac
pozdrawiam serdecznie
nie ma rejestracji elektronicznej :) na stronie sa informacje:
www.twp-krakow.net
lipna ta stronka ale zawsze czegoś możesz sie dowiedzieć. najważniejsze informacje są :D pozdro
przeslijcie zestawy na ustny angielski moj adres [email] pomozcie mi. prosze
Wielkie dzieki za informacje... Zastanawiam sie tylko czy mnie przyjmą... 70% to nie duzo... Ale jestem dobrej mysli... W sumie to wtej sytuacji to nie mam co wybrzydzac... Musze chyba szukac gdzie mnie przyjmą a nie gdzie jest bardzo dobrze...
nie mamy chyba innego wysjścia jak składac i czekać czy będzie jakieś wolne miejsce. może zdarzy się jakiś cud:)
i ja te jestem tego zdania:D
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 31
poprzednia |

 »

Egzaminy