Matura UStna rozszerzona 2008woj.śląskie

Temat przeniesiony do archwium.
prosze farciarzy którzy mają juz to za soba o informacje,zarysy zestawów.Dziekuję;]
miałam wczoraj
uprawnienie kobiet - Stym.
a speech czy Art jest stratą pieniędzy
agresja wśród młodzieży

Dostałam 95% =)
Powodzenia
może jeszcze ktoś coś wie nt. zestawów?;P
Dziękuję i proszę o więcej.
HEj:) ja mialam zestaw o kulturze pytania czy książka jest zawsze lepsza od filmowej adaptacji? jak kultura wplywa na rozwój intelektualny dlaczego młodzi ludzie nie chodzą do opery? i tematy o zmieniających sie nawykach zywieniowych i ekstrymalne sporty wśród mlodzieży:)powodzenia:)
dobrze,że są jeszcze tak uprzejme osoby.jak ktoś jeszcze coś wie to proszę pisać,bardzo mi zależy :):)
ja mialam dziś.
Dobrze jednka bylo chociaz prawie sie popłakalam jak skoncyzlam mowic:P
Stymulant o zdrowiu.. stan zdrowia młodziezy, zagrozenia dla zdrowia, i promacja zdrowia..6 obrazkow ( chlopak w mcdonaldzie, dziewcyzna przy lusterku ktorej odbicie w lustrez jets inne niz realnie, jakas kampania o jakbku zrowym odzywianiu itpi bar chart o aids.
a prezeentacja
1) imigranci moga byc zgrozeniem czy blogoslawentwem dl akultury danego kraju.
2) czy zasac eye for an eye jest jedyna odpiwedzia na zbrodnie, czy takie uzasadnianie np kary smierci jets sluszne.
Ja miałam dzisiaj ustny - wynik: 20/20 :)

Zestaw 29
Materiał na temat zastraszania i prześladowania dzieci w szkołach ("bullying"), powodów dla takiego zjawiska i sposobów rozwiązania problemu.

Materiał:
- wykresy przedstawiały wyniki ankiety z pytaniem "Jak często w ostatnim miesiącu byłeś przesladowany?"; słupki to odpowiedzi - nigdy, dwa razy w tygodniu, raz w tygodniu, kilka razy w tygodniu
-nagłówek "bullying"
- zdjęcie, na którym jeden chłopak chce uderzyć drugiego;
-zdjęcie-plakat reklamujący przedstawienie teatralne mówiące o prześladowaniu w szkole, o tytule "Silen scream"

Pytania:
-Opisanie materiału
-Interpretacja tytułu "Silent Scream"
-Dlaczego niektóre dzieci prześladują słabszych?
-Co można zrobić aby zapobiec takim sytuacjom?
-Czy dzieci powinny mówić o tym czy są przesladowanie, czy nie? Dlaczego?

Tematy do dyskusji:
1. Extreme sports should be made illegal. Discuss.
2. Advantages and disadvantages of being int he public eye.
Stimulating material prościusi o sportach exremalnych, 4 obrazki o sportach, jeden o grupie ratowników i jeszcze taki pseudo wykres co nastolatkowie sądzą o sportach ekstremalnych (były procenty i obok nich 3/5 to puste pola > należało powiedzieć co chciałabyś do tych pól wpisać), pytania proste, czy chciałabyś podjąć sport ekstremalny, dlaczego ludzie to robią.
Ze speechami gorzej; pierwszego tematu nie pamiętam, ale jakiś dziwny był o kulturze bodajże jaki wpływ ma kultura USA na Polską.

Wybrałam oczywiście drugi; dlaczego nastolatkowie nie mogą porozumieć się z dorosłymi, jak rozwiązać ten problem, dlaczego tak rzadko ze sobą rozmawiają.
- do tego pytania;
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie