Wakacyjna powtórka

Temat przeniesiony do archwium.
Wakacje są okresem wypoczynku i relaksu, mało komu chce się w tym czasie uczyć, zwłaszcza jezyków. Ale na roke przed maturą odpuszczenie angielskiego może przynieść kłopoty podczas samych egzaminów.
Dlatego proponuję skorzystać z kursu English 2000 na stronie Redakcji Polskiej BBC (http://www.bbc.co.uk/polish/specials/1239_english_2000_1/)
Jest tam 5[tel]minutowych pogadanek językowych. Każda z nich dotyczy innego tematu, każdy z tych tematów moze trafić się na maturze.

Kiedyś lekcje tego kursu były nadawane na antenie Radia dla Ciebie, wtedy było ich 100. Być może jeszcze w czasie wakacji BBC wprowadzi je na swoja stronę.
Mh...super , ja również skorzystam .Miałam się zapisać na miesięczny intensywny kurs języka angielskiego , ale skoro internet daje takiee mozliwośći to chyba poucze się sama :)również do maturki .
Hej.
Mam do Was takie pytanko... Bo ja jestem trochę młodszy i chciałbym wiedzieć, czy zakres materiału jaki jest w tym kursie to jest coś takiego jak na maturze? :) Z góry dzięki za odpowiedź. ;-)
kurs jest całkiem całkiem...
tylko że to tylko kilkadziesiąt zwrotów i słówek z wybranych tematów i nic więcej
Nom, ale im więcej się tekśtów rozumie, tym więcej się wie. :) Ja sobie zamierzam z czasem przerobić fajniejsze kursy z BBC. :-)
>Nom, ale im więcej się tekśtów rozumie, tym więcej się wie. :)

trafne spostrzeżenie ;-)

>Ja sobie zamierzam z czasem przerobić fajniejsze kursy z BBC. :-)

też tak sobie powtarzałem, ale zabardzo leniwy jestem, jak tylko sobie pomyśle o ilości zamieszczonych tam kursów i ile czasu na nie musiałbym poświęcić to mi sie odechciewa
To prawda, wydrukowana tam króciutkie tekściki i kilkanaście zwrotów do każdej ze 100 lekcji. Dużo więcej dają pogadanki audio, trwają 5-10 minut i są na tzw. luzie.

Nie zalecam tego materiału, jako podstawowego ale jest świetny właśnie na wakacje. Z innych kursów polecam NETWORDS i English at Work. Innych nie zdążyłem przejrzeć.

BJK
Niezla stonka... Bede miala co robic przez wakacje.

Dzieki i pozdrowionka :-)
Ej no kurs jest fajny tylko powiedzcie mi jak odsłuchac te lekcje? Jak klikam na ten plik audio to mi sie coś szybko ściąga i na dysku mam plik o nie znanym formacie :( nie mge tego otworzyć ani winampem ani Mediaplayerem
bo musisz miec RealPlayera...mżna go ściągnąć ze stronki
Już sie domyśliłem ale dzięki :]
no właśnie...wakacje sa odpoczynkiem... jednak masz racje na rok przed maturą ... niestety wakacje muszą poczekać jeszcze rok :( smutna prawda ale tak jest. zdaje sobie sprawe ze trzeba sie uczyć, juz nawet wiem na jaki kierunek chce iść i czego mam się uczyć ...ale moje lenistwo jest chyba silniejsze ode mnie... :/ kurcze, ludzie poradźcie jak ja mam sie zabrać za nauke kiedy większość moich znajomych nie dopuszcza do siebie myśli o uczeniu się w wakacje...? wiem że musze...ale siedzi we mnie taki leń...

P.S. dzieki za stronke BBC ;]
Podejdź do tego z innej strony - niech to nie będzie nauka do matury, tylko nauka dla Ciebie, taka, która sprawi Tobie przyjemność. Nie można rozważć tego w kontekście nauki do matury- przecież po maturze nie zaniechasz nauki języka (mam nadzieje:))...uczyń z nauki języka takie swoje kolejne \'hobby\':)

Pozdrawiam
wiesz, masz racje ;-) to chyba najważniejsze żeby polubić uczenie sie ... heh , brzmi troche psychicznie,ale tak musi być ;] angola spoko moge sie uczyc z wielka przyjemnością, pozostaje hista... ale kurcze, MUSZE ;-) czy mi sie to podoba czy nie - bede lubiec i histe i angol i jeszcze coś jak sobie wymyśle ;-p William dzięki za pomoc :-) mam nadzieje że i Ty sie uczysz ... bedzie mi raźniej jak mam świadomość ze ktoś jeszcze się uczy w wakacje :-) ale nauke zaczne moooże od jutra... no może pojutrze... a teraz biore się za czytanie książki :-) ja również pozdrawiam ! i życze wytrwałości ... mi też sie przyda ;] wkrotce napisze jak mi idzie...
hej, właściwie to mam jeszcze mały problemik... może ktoś by mi poradził co robić? mam taką sytuacje: chodze do dwujęzycznej klasy...raczej czysto teaoretycznodwujezycznej i stąd cały problem. poziom angola niby \'wysoki\' ale myśle że nie jest taki jak w innych dwujez. no i boje sie matury dwujezycznej bo ona przeciez bedzie jednakowa dla wszystkich klas dwujez. w Polsce...a jestem pewna ze moja klasa nie jest aż na takim poziomie...no i nie wiem czy podjąć sie zdawania matury dwujęz. czy zdawac np. j.franc. na poziomie podst. jako wiodący a angielski po prostu na rozszerzonym ... mysle ze wlasnie z poziomem rozszerzonym nie mialabym problemow zdac z wysoką ilościa punktów...a matury dwujęz. sie jednak obawiam... ale moze to tylko moj wyimagowany strach? ale zaś rozdwajać sie i uczyc sie i angola i frencza(ktory w dostaniu na studia mi nie jest potrzebny)(ale nauka jezyka zawsze sie przyda) i histy no i polaj jak kazdy... ehh...głowa mi pęka od tych myśli...a moze tylko skupić sie na angolu bo przeciez jest jeszcze dużo(no moze nie az tak duzo) czasu zeby go wyćwiczyć,a ucze sie jzu od 11 lat... nie noo! ja juz nie moge :/
Dziobakus myślę,że powinnaś zdawać ang.na poziome rozszerzonym i j.francuski na podstawowym,i powinnaś w siebie bardziej wierzyć:P skoro uczysz sie od 11 lat to na pewno dużo umiesz:)


A co do kursów....ja zapisałam się na miesięczny kurs angielskiego, jestem w grupie z ludźmi którzy zdaja mature 2004/2005 ja jestem dopiero w 2 klasie gim.,ale jestem w tej grupie bo moj ang.jest dosyc dobry (chyba.... :)) i na prawde polecam,tego typu kursy. Jeżeli sa jeszcze zajecia z native speakerem to juz rewelka całkowita :)
http://www.bbc.co.uk/polish/specials/1239_english_2000_1/
a ja mam pytanko co do tej stronki jak sie sciaga ten program do odsluchania?? nie moge znalezc prosze pomozcie mi
Mam 2 pytania:

1)Co daje matura z angielskiego klas dwujęzycznych czego nie daje zwykła-- rozszerzona?

2) czy matura klas 2 -języcznych jest na poziomie porównywalnym z CAE?

Pozdrawaim
***no widzisz...tego nikt nie wie... :/ z poczatku jak zaczelam ta klase dwujezyczna to myslalam ze faktycznie cos mi da...lepsze studia czy cus... a teraz nikt nie potrafi mi odp. na to pytanie...wiec sorki, tez Ci nie powiem bo nie wiem...ale znalazlam za np. na uniwerku UAM licza tak punkty ze: kandydaci piszący maturę w klasach dwujęzycznych uzyskają punktację według zasady: jeden punkt w klasach dwujęzycznych = 1,25 pkt w trybie rozszerzonym ...ja mysle ze to niewiele...zwlaszcza ze matura dwujezyczna jest o wiele trudniejsza niz rozszerzona...,ale to tak jest tylko na UAM, na innych uniwerkach nic nie psiza o jakims tam specjalnym traktowaniu absolwentow klas dwujez.

***z tego co nam mowia to matura dwuj. jest na poziomie zblizonym CAE.
ściagnij sobie z tej stronki ten program ;-) http://programy.onet.pl/70,32,8080,programy.html zycze milej nauki ;-) pozdrawiam, jak beda jeszcze jakies problemy ,chetnie pomoge ;-)
dzieki za Twoja opinie w tej sprawie... kurcze a ja wlasnie wczoraj podjelam juz decyzje ze zdam na poziomie dwujez. ehh....no i znowu watpliwosci... heh.Mysle ze zorientuje sie jeszcze na poczatku roku we wrzesniu w mojej klasie...w koncu oni sa w podobnej sytuacji...chociaz z drugiej strony pełno tam ludzi ktorzy chodza na jakies prywtne lekcje po 5- zł za godz... wiec maja łatwiej. zobacze jeszcze! tak czy siak trza sie uczyc ;) no to pozdrawiam i zycze udanych wakcji ;-) z nauką ;-p ale Ty narazie sie nie musisz uczyc w wakacje... do matury masz jeszcze duuuzo czasu ... wiec sie relaksuj i ciesz wolnością ;-p papap
William matura rozszerzona nie wiele rozni sie od podstawowej ale rozszerzona jest na pewno lepsza gdzy masz potem na swistku jaka zdawales i masz dzieki temu wieksze mozliwosci a matury sa na poziomie FCE,pozdrawiam:)
Oj sorry William myslalam ze pytasz o mature rozszerzona i podstawowa...sorka:*
Dziobakus wierze w Ciebie:* nie poddawaj sie na pewno zdasz na 5, grunt to sie nie poddawac:)
dzieki ;-) miło usłyszeć te słowa ;-) postaram sie zdać mature jak najlepiej ;-)
taa.. tylko teraz niej jest już na oceny. tylko punkty..;-) 5 pkt to bardzo mało ;-) Ale intencje jasne...
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa