bond

Temat przeniesiony do archwium.
Mam problem z tym słowem, tłumaczenia ze słowników mi nie pasują. Nie potrafię sobie poradzić:

"In the Third (Soviet) Government Loan (TSGL) for the reconstruction and development of the national economy, in the course of the twenty-year period of its operation, a third of the bonds win and the remaining two-thirds are drawn in a lottery and are paid off at the nominal rate. In other words, for this load each bond has probability equal to 1/3 of winning and a probability equal to 2/3 of being drawn in a lottery. Winning and being drawn in a lottery are complementary events; i.e., they are two events such that one and only one of them must necessarily occur for every bond.

Dziękuję
obligacja (rządowa)?
no tak, ale co ma obligacja do wygranej i loterii. Nieważne dziękuję za odpowiedź
co to jest government loan
Cytat: anonimowy.1992
no tak, ale co ma obligacja do wygranej i loterii. Nieważne dziękuję za odpowiedź
'loteria obligacyjna' bylo cos takiego wprowadzone w '50 i '60 a moze do dzisiaj sa ;-)
nie wiem skąd masz taki słownik. Ja tych słów nie znalazłem. Pożyczka to tak.

Dziękuję bardzo za pomoc. Następnym razem usiłuję włożyć nieco więcej wysiłku.
Tu jest mały urywek na czym to polega w UK,
Quote:
Minimalna inwestycja to 100 funtów (50 funtów, jeśli wpłacasz za pomocą standing order), maksymalna natomiast to 30 tys. funtów. Jeden zainwestowany funt to jedna obligacja (np. 1 000 funtów = 1 000 Premium Bonds), z których każda osobno bierze udział w losowaniu nagród.
Bardzo dziękuję za Pański czas i zaangażowanie w pomoc.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Studia za granicą