Jak przygotować ucznia do matury podstawowej ?

Temat przeniesiony do archwium.
Mam prośbę, czy mógłby mi ktoś doradzić jak przygotować ucznia do matury podstawowej? Jak poprowadzić korepetycje, co przygotować do lekcji? Jak je poprowadzić, na czym się skupić głównie?
Jestem już umówiona na pierwszą lekcję, ale do tej pory dawałam korepetycje samym młodszym dzieciom i byłabym wdzięczna za wszystkie wskazówki od osób które już mają doświadczenie w przygotowywaniu kogoś do tego egzaminu...
Trzeba uczniowi dawać jak najwięcej zadań typu maturalnego. Teksty do czytania, słuchanie, pisanie, mówienie. Największy nacisk musisz kłaść na pisanie, ponieważ najwięcej pkt można za to zdobyć.
Twój uczeń na pewno ma książkę przygotowującą do matury, są tam na pewno ciekawe zadania.
Jeżeli Twój uczeń nie jest zbyt ambitny i chce zdać np. na 60% bądź 70% nie ucz go wszystkich czasów gramatycznych, jakie są w ksiażce. Wystrczy 6 podstawowych. Present simple, present conti., present perfect, future simple i going to.
Duży nacisk na mówienie, bo większość uczniów ma duży zasób słownictwa, ale zupełnie nie potrafi go użyć w praktyce :)
Pozdrawiam, jeżeli masz jakieś pytania to pytaj :>
Ja w zasadzie mam podobny problem. Czy jest ktoś w stanie polecić jakiś dobry podręcznik?