Czasy

Temat przeniesiony do archwium.
31-39 z 39
| następna
może istotne jest to słowo one day...
Faktycznie może tak być: If I get rich, I will buy a new car. If I were rich, I would buy a new car. -Małe prawdopodobieństwo. Wtedy tak, ale to zdanie z książki takie właśnie jest problematyczne. A lubię poszerzać wiedzę :)
jest problematyczne, ale mozna je poprawi, zmieniajac czasownik, anie tryb.

tutaj raczjeewszyscy mowia w drugiej osobie, a ja w kazdym razie nie jestem kobieta - mg to nie Malgosia :-)
To przepraszam za pomyłkę. Można poprawiać, ale nie chciałam poprawiać czegoś co pojawiło się w książce językowej :) i szukałam odpowiedzi na to pytanie.
z jakiej to ksiązki?
Wielka Gramatyka Języka Angielskiego
nie znam, nie uczylem juz gramatyki, kiedy ta ksiazka sie ukazala, wiec nie wiem, czy ogolnie jest dobra.
Na pewno są lepsze wydawnictwa takie jak Oxford, Longman, czy Macmillan itd , ale teoretycznie ta książka zwykle się sprawdzała. Zwykle za dużo analizuje ostatnio sprawy gramatyczne i ten przykład mnie trochę zdziwił.
Mam takie pytanie odnoście konstrukcji wish, as if/as though/ conditional 2 , itd. która związana jest z UNREAL PAST. Czy mógłby wypowiedzieć się np. jakiś nauczyciel/ egzaminator maturalny czy na maturze akcteptowana jest bardziej tradycjna wersja z were dla każdej osoby, czy was dla 1 i 3 os. Wiem, że obecnie w wielu książkach i współczesnej gramatyce/ także mowie potocznej ta wersja z was jest również akceptowana.
Temat przeniesiony do archwium.
31-39 z 39
| następna

 »

Pomoc językowa