penpals i korespondencja z obcokrajowcami

Temat przeniesiony do archwium
Cześć wszystkim!
Ja już od kilku lat koresponduję ze swoimi rówieśnikami z zagranicy i muszę przyznać, że naprawdę jestem zachwycona. Poznałam w Internecie (zupełnie za darmo)wielu wspaniałych ludzi (m.in. z Japonii, USA, Birmy, Rosji i RPA), którzy naprawdę stali się moimi przyjaciółmi. Z jedną ze swoich koleżanek (dokładnie z Amerykanką) spotkałam się na te wakacje. Było super!
Jest to znakomita okazja do nauki języków obcych. Nie tylko podszkoliłam swój angielski, ale również nauczyłam się podstaw japońskiego. :)
Przydatne adresy internetowe (strony, na których możecie spotkać ludzi z całego świata):

http://www.interpals.net/
(na tej stronie musicie się zalogować- za free)http://www.japan-guide.com/penfriend/index_e.php

http://www.nk.rim.or.jp/~hirokun/index2.html

Pozdrawiam! W razie pytań- pisz do mnie! Chętnie odpowiem na wszelkie pytania.
[email]

Życzę miłego korespondowania!
Nina ze Słubic (18 lat).
Gdy przeczytałam Twój post, poczułam przypływ pozytywnej energii, jeśli chodzi o korespondencję z obcokrajowcami. Bardzo chciałam doskonalić angielski i chciałam korespondować. Dostałam parę listów. We wszystkich poziom angielskiego był naprawdę niski i wyglądałoby na to, że ja musiałaby szkolić innych, a nie oni mnie! Ale postanowiłam jednak korespondować z dziewczyną ze Sri Lanki. Dla niej to język ojczysty, i pomyślałam, że mogę się nauczyć jakichś przydatnych zwrotów itd. A poza tym - taki egzotyczny kraj! Niestety, moje listy szły do Azji b. długo, pierwszego nie wysłałam poleconym i szedł dwa miesiące. A te wysłane poleconym też długo. Nie umiałyśmy nawiązać ze sobą kontaktu, ja pisałam, że wysyłałam jej listy, a ona, że ich nie dostaje. Gdy w końcu ów kontakt żeśmy nawiązały, w Sri Lance - tragedia. Od kilku dni o tym się mówi... nie wiem nawet, czy moja koleżanka żyje...
No cóż, rozpisałam się, ale chciałam opowiedzieć, jak to u mnie jest z korespondencją. Niech inni też podzielą się wrażeniami!
Dzięki za adresy, Nino, przydadzą mi się na 100 procent.
Hey!
Cieszę się, że się komuś przydadzą. Nie ma za co dziękować.
Wiesz, ja także tego doświadczyłam- listy, które wysyłałam do Japonii, szły dosyć długo. Zawsze wysyłam priorytetem, chociaż to kosztuje, ale przynajmniej mam pewność, że dojdzie w ciągu tygodnia. Zwykle dochodzi w 3 dni (np. do Ameryki).
Tak, to naprawdę straszne, co wydarzyło się w Azji. Mam nadzieję, że z Twoją koleżanką wszystko jest O.K.
Bardzo dobrze, że się "rozpisałaś", nie mam nic przeciwko temu! :)
Trzymaj się ciepło! Miłego Nowego Roku!
nina
hej bardzo podoba mi się twój pomysł. Tylko, że ja chciałabym korespondować przez internet, poczte e-mail. Jeeśli masz jakieś adresy e-mail które mogą mi się przydać to mi je wyślij na adres [email] Mam 15 lat.
Czy te stronki są zupełnie darmowe?
bo wydaje mi sie ze za http://www.japan-guide.com/penfriend/index_e.php
trzeba płacić.
Ninko! prosze odpowiedz:)
wejdź na stronę www.penpalsnow.com i poszukaj sobie - duuuuży wybór
A ja mam małe pytanie. Zarejestrowałam się na http://www.interpals.net/ i do tej pory nie dostałam e-maila z linkiem aktywującym konto :( Czy możecie mi napisać ile Wy czekaliście na aktywacje konta? Z góry dziękuję :)
hej. Ja też koresponduję z różnymi ludźmi, ale myślę, że lepiej, żeby ten język był ich językiem ojczystnym. Jeśli nie, to oni zrobią błąd, ty nie wiedząc że to błąd zapamiętasz to - i...no i będzie błąd xD Nie wiem czy zrozumieliście o co mi chodzi bo namieszałam :)
Ale lepiej nie pisać tzw. snail letters, bo one czasem idą baardzo długo. Lepiej mailować:)

Kilka stronek, poszukajcie sobie pen pala:

www.penpalworld.com (polecam)
www.penpals.pl
www.mypenpals.info


A tak w ogóle to wystarczy w google wpisać "penpal", "pen pal" , "penpals" i gotowe;)

A co do ostatniego wpisu - ja od tego interpenpal czekałam około 2 tygodnie.

pzdr.
Hej!
Zarejestrowalam sie na interpals z 30min.temu i nie odesłali mi linka jeszcze :(
ale chcialam zapytac ciebie czy to jest bezpłatne napewno?bo zaczelam sie martwic :(
pozdrawiam
Karolina
here's a good website where you can polish your English and make friends from all over the world: http://www.englishbaby.com/
Polecam: http://penpalsjpg.com
W zupełności darmowy :)
Temat przeniesiony do archwium