norweski a szwedzki?

Temat przeniesiony do archwium.
czy ktos wie jak bardzo roznica sie te dwa jezyki jesli chodzi o wzajemne zrozumienie? chwilowo (nie znam ich) brzmia dla mnie podobnie, w Norwegii bylam dwa razy ale z kolei wiecej ulubionych zespolow mam szwedzkich ;) typu Garmarna. No i nie wiem czy jesli zaczne uczyc sie norweskiego (a wlasnie mam taka okazje) to czy zrozumiem potem to co spiewaja po szwedzku?:) z gory dziekuje za odpowiedzi!
noooooooooo nikt nie wie?:)
ja niestety nie wiem jak duza jest ta roznica, niemniej jednak na pewno czesc slow bys wylapala. bardziej jednak mnie interesuje, czy wiesz moze skad z netu garmarne sciagnac? ;)))
:> z Osiolka, sa chyba wszystkie plytki
Mój kolega kiedyś jadąc pociągiem rozmawiał jak sądził ze Szwedami po szwedzku (zan biegle szwedzki), ale potem się okazało, że to byli Norwedzy:))) Czyli chyba podobne języki.
norweski bokmal to jezyk srodka; w przypadku jego nauki stanowi on najlepsza pozycje do porozumienia sie ze szwedami i dunczykami...
powstala nowa grupa dyskusyjna oraz serwis informacyjny dla Polakow chcacych sie uczyc jezyka norweskiego, zainteresowanych kultura norwegi,zamieszkalych w Oslo i dla tych ktorzy sie tu w najblizszym czasie przeprowadzaja. Tutaj dowiesz sie o "zasadach" mieszkania, pracowania i generalnie zycia w Norwegi. Uzyskasz odpowiedz na pytania o jezyku norweskim, kursach norweskiego, sposobach znalezienia pracy w norwegi a takze jak postwic swoje "pierwsze kroki w Norwegi" czyli pozwolenie na pobyt, co to jest oppholdstillatelse itd.
oto link do strony:

http://groups.yahoo.com/group/norweski/

zapraszam i pozdrawiam
Klaudia (oslojente)
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Redakcja