książka do fonetyki

Temat przeniesiony do archwium.
hej,
mógłby ktoś polecić jakąś książke o fonetyce ang? Chodzi mi o teorię przede wszystkim (dla tych, którzy już polecali takie książki: szukałem przez wyszukiwarkę, ale nic nie znalazłem, więc sorry)
po angielsku?
to np.
Gimson's pronunciation of English

po polsku, nie wiem czy nie mogłaby być: Bronisława Bałutowa "Wymowa angielska" (nie pamiętam dokładnie czy tam jest większość teorii).

Może ktoś ma lepsze pomysły, bo ja nie jestem ostatni na bieżąco jeśli chodzi o ten temat.
Gimsona znam, aż dziwne, ze sam mi nie przyszedł na myśl :)
ale może znacie coś przystępniejszego? Gimson jest dobry do poduszki, żeby się coś nauczyć wymaga mocnej koncentracji :)
a Peter Roach "English Phonetics and Phonology"
albo
Ladefoged "A course in Phonetics" (to chyba było najprostsze, z tego co pamiętam)
will check it, thanks
"English Phonetics for Poles" W. Sobkowiak
"English Phonetics and Phonology" P. Roach
"A course in phonetics" P. Ladefoged
"Gimson's Pronounciation of English"
Jest jeszcze jedna ksiazka, napisal ja Giegrich ale nie pamietam dokladnie tytulu.:(
W. Jassem "Podręcznik wymowy angielskiej"
Mark Hancock: English Pronunciation in Use (4 płyty CD)
Opis i przykładowe skany na stronie www.isel.edu.pl
Polecam "Ship or Sheep" Ann Baker, korzystamy z niej na ćwiczeniach z fonetyki.
Czy książka Bronisławy Bałutowej "Wymowa angielska" jest twoim zdaniem warta do kupienia? Chodzi mi o to czy jest to pozycja na której naprawdę można się uczyć fonetyki?
A co myślisz o "Wymowie Angielskiej" Bronisławy Bałutowej??
jest nieźle napisana, ale nie ma materiałow dźwiękowych.
Można ją kupić jako drugą ksiązkę - oprócz kursu wymowy, bo cwiczenia są dopasowane do potrzeb Polaków uczących się wymowy. Te ćwiczenia to największa zaleta ksiązki (objaśnienia są nieco mniej przydatne, bo nie wszyscy potrafią sobie wyborazić wymowe na podstawie opisu)
Uwaga:ssystem transkrypcji różni się od kilku przyjętych konwencji (np. IPA, stosowanej w słownikach Longmana).
Cyy waszym zdaniem to dobra książka. Cena nie zawsze idzie z jakością (ok. 16 PLN).
tu jest taniej (ale już niedługo koniec aukcji):

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=56271971
Temat przeniesiony do archwium.