Czy nauka języka w dużej grupie jest skuteczna?

Temat przeniesiony do archwium.
do tej pory zawsze uczyłam się w małych grupach, jednak teraz jestem zmuszona uczyć się w większej. spowodowane jest to chwilowymi trudnościami finansowymi, a jak wiadomo kursy w większych grupach mniej kosztują.
czy jest sens zapisywać się do grupy np. do 12 osób czy to za dużo?
jesli chcesz sie uczyc, to ilos osob w grupie nie powinna byc przeszkoda :) mnie osobiscie lepiej uczylo sie w mniejszych. Bylam w 5 osobowej grupie, ale zdarzalo sie, ze przychodzily tylko 2 osoby (ze mna wlacznie) i wtedy chyba byla najlepsza atmosfera i najwiecej sie mozna bylo nauczyc, pozdrawiam :)
To zależy jaki masz cel. Jesli chodzi o przygtowanie do egzaminów, to jak najbardziej, gdyż większoć pracy na zajęciach to trenowanie technik zdawania. jedyne co szkoła powinna zapewnić to dodatkowy speaking w parach. Jesli jestes na niższym poziomie , to to też nie jest przeszkoda. U nas w szkole sa grupy 13-14 osobowy, nawet egzaminacyjne 15 i jest dobry poziom. Znam szkoły, gdzie egzmainacyjne grupy licza 20 osób i wszyscy zdaja.
Zalezy też jaki masz charakter i jakiego jesteś usposobienia. Większa grupa nieco blokuje osoby skromniejsze, ale z drugiej strony masz szanse się zmienić, bo mówiśz po angielsku w tłumie i cie to nie przeraża. To jest teź pożyteczne pod tym względem.
Osobiście uważam, że nauka w grupie, nawet wieksza daje sto razy lepsze efekty niż face to face ( dwie osoby-uczeń i lektor). Powodzenia!
bardzo dziękuję :)

 »

Szkoły językowe