język codzienny

Temat przeniesiony do archwium
Witam,
moja ciocia chciałaby się nauczyć angielskiego, by móc porozumieć się w codziennych sytuacjach. Czy znacie lub polecacie jakąś książkę, która nie jest skoncentrowana na żadnych egzaminach, a właśnie na tym języku codziennym? Proszę o sugestie.

Rozmówki. Proponuję się przejść do empiku i przejrzeć kilka pozycji. Z nowszych: np. Blondynka na językach - angielski brytyjski.
"Blondynka na językach" jest świetna, ale na początek proponuję "Angielski dla Seniorów" Wydawnictwa Edgard.
Angielski na co dzień. Structures & Situations http://merlin.pl/Angielski-na-co-dzien-Structures-Situations_Jacques-Marcelin-Charlotte-Garner/browse/product/1,303553.html
książka do kupienia raczej na allegro
świetmy słownik Lingea: WAZZUP? Słownik slangu i potocznej angielszczyzny
http://fantastyczne-zakupy.pl/p/92/7172/lingea-wazzup-slownik-slangu-i-potocznej-angielszczyzny-slowniki-ksiazki.html
Cytat: jaras2712
Angielski na co dzień. Structures & Situations http://merlin.pl/Angielski-na-co-dzien-Structures-Situations_Jacques-Marcelin-Charlotte-Garner/browse/product/1,303553.html
książka do kupienia raczej na allegro

sprawdzilem, nie ma
ale jakby ktos chcial to moge ja komus wystawic, bo posiadam ja w swoich zbiorach, uzywana ale w dobrym stanie, w komplecie jest rowniez sprawne CD
engee30 w jakiej cenie mógłbyś ją wystawić?
ksiazke wlasnie znalazlem - dwa pierwsze unity mam lekko uzupelnione olowkiem - gumka sie je zmarze
jeszcze musze znalezc CD
raczej w takiej, jaka kiedys obowiazywala - 30zl + koszt dostawy
Ewentualnie za jakis (niedługi) czas tez mógłbym wystawic (w stanie idealnym) bo kończe przerabiac, jakby co prosze o maila na priva, z tym że nie jest to ksiażka dla zupełnie początkujących, raczej dla lekko srednoiozaawansowanych, jakis poziom A2
oto tekst pierwsze czytanki

Weekend Activities
Interviewer: Excuse me, what do you normally do at weekends?
Woman: As little as possible: reading, watching TV, sleeping! On Sundays I usually have a long lie-in. To be honest I prefer simply relaxing to doing lots of activities. I don't have to plan anything.
Girl: I help in some stables on Saturdays, so I need to get up quite early. On Sundays I often go ice-skating or mountain-biking. That doesn't leave very much time for schoolwork, does it? I wish weekends were longer.
Man 1: Sport, sport and more sport! In the summer I normally spend all weekend at the beach. I love sand-yachting and windsurfing. And in the winter I enjoy climbing and caving .
Man2: We used to go out a lot, but now we've bought a house we seem to spend most weekends decorating. In fact we rarely do anything very exciting, do we?
okay, plytke juz tez mam do kompletu :)

dokladnie, tematyka oparta na prostych sytuacjach, ale niektore slownictwo niejednego posiadacza CAE moglaby zaskoczyc
Temat przeniesiony do archwium

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia