pierwsza książka po angielsku. co polecacie?

Temat przeniesiony do archwium.
Witam. Naprawdę nie wiem ale być może mój poziom angielskiego to B1. Chciałbym w celach edukacyjnych przeczytać książke po angielsku. co polecacie? Interesowałby mnie każdy gatunek za wyjątkiem SF/fantastyki więc np. harry poter odpada. Najlepiej jakby akcja działa się współcześnie lub problematyka była uniwersalna, wtedy czas akcji nie miałby znaczenia.

Podkreślam że to będzie moja pierwsza książka w życiu w obcym języku więc nie przesadzajcie z ambicjami jeśli chodzi o zasób stosowanego słownictwa danego autora:)
A nie chcesz najpierw spróbować poczytać książek z Penguin Readers? Lub Macmillan Readers? Na tym forum było dużo o tych książkach, więc tylko wspomnę, że np. Penguin ma 6 poziomów i na pewno dobierzesz sobie coś na swoim pozomie i zgodnie z Twoimi zainteresowaniami.
Powinieneś spróbować czytać książki opracowane przez prof. dr Jemielniaka i jego zespół, które znajdziesz na stronie www.telbit.pl.
Są to adaptacje znanych powieści na potrzeby nauki języka angielskiego.
Oprócz pełnego angielskiego tekstu pozycje te zawierają na marginesach słowniczki, oraz ćwiczenia i objaśnienia gramatyczne.
Świetny pomysł. Chciałem właśnie książkę która miałaby równocześnie wydanie w mp3 aby po przetłumaczeniu jej sobie wysłuchać speakera albo właśnie przerobić "czytanki" czyli teksty/książki dedykowane uczącym się.

No ale ciężko znaleźć samemu coś fajnego. Dziękki
http://www.gutenberg.org/

Tu znajdziesz tysiące książek w postaci plików MP3 i odpowiadające im PDFy. W większoci są to skrócone wersje, ale do nauki w sam raz.