Wymowa głoski /I/

Temat przeniesiony do archwium.
Uczę się wymowy angielskich głosek i w tym celu kupiłem sobie książkę Andrzeja Porzuczka i kolegów pt:"Praktyczny kurs wymowy angielskiej dla Polaków". Moje pytanie skierowane jest bardziej do tych osób które podobnie jak ja mają tą książkę. A dla tych co jej nie mają zrobiłem ten film:
Na tym filmiku słyszymy jak spiker wymawia dwa razy polskie i-y a następnie angielską głoskę /I/. Za nic na świecie nie wiem jak ułożyć usta i język tak aby właśnie tą trzecią angielską głoskę wypowiedzieć. Czy moglibyście udzielić jakiś rad odnośnie wymowy tej głoski.? Jednym słowem co i jak (język, usta) ułożyć aby tą głoskę wypowiedzieć poprawnie? Niby wszystko jest wytłumaczone prosto i łatwo no ale jak już wspomniałem nie mogę tej głoski załapać..!
Nikt nie pomorze? A ja tak na was liczyłem!
pomoŻe
No to już coś! A może by tak jeszcze coś odnośnie tematu? Hę?
Angielskie dźwięki to dla Polaka, oprócz wymowy "th", jedna z najprostszych rzeczy jakie w nauce języka można spotkać. Wymowa "i" jest tego przykładem. Jeśli z tym masz problem to ciekawe co będzie jak dojdziesz do wymowy "a" :-)
Generalnie, jeśli nie masz tzw "ucha" do języków to nigdy nie nauczysz się poprawnie wymawiać w żadnym języku. Nawet 20 lat mieszkania na miejscu ci nie pomoże. A spotkasz na swojej drodze rodowitych Anglików, którzy źle wymawiają nawet podstawowe słowa, np. "have" tak samo jak "halve" :-)
Naciągacze, tacy jak autor tego twojego "podręcznika wymowy", żerują na naiwnych, którzy nie potrafią sobie puścić na youtube choćby jakiejś przemowy królowej.
Proponuję ciekawsze materiały niż twój "podręcznik wymowy", np:
edytowany przez argazedon: 07 lis 2014
Podsumowując to co napisałeś mogę tylko powiedzieć "żeś pan strzelił jak łysy grzywką o kant kuli":). A wszystko to dlatego że te filmiki któreś pan podesłał (powinienem być za nie wdzięczny) są nagrane przez native speakera i choć je trochę rozumiem to bardzo ich nie lubię... Pozostanę jednak przy tej mojej książce dla naiwnych... Dziękuję i zyczę miłego dnia i wieczoru. Pa,pa!
Temat przeniesiony do archwium.