Samodzielna nauka

Temat przeniesiony do archwium.
Witam.
Chciałbym się nauczyć angielskiego, jednak nie mam za bardzo czasu na szkoły językowe itp. więc będę się uczyć samodzielnie. Motywacji mi nie brakuje, jednak nie wiem jaki sposób będzie najlepszy. Jakieś tam podstawy mam tzn. dużo rozumiem i umiem jakieś nie zbyt złożone zdania ułożyć w krótkim czasie.
Przeglądając internet w poszukiwaniu porady jak się uczyć trafiłem na sporo róznych informacji. Na razie plan mam taki:
- uczyć się najczęściej używanych słówek na podstawie tej strony: http://www.isel.edu.pl/slowniki/isel-2000.php Tutaj moje pierwsze pytanie: jak najefektywniej się ich uczyć?
- uczyć się z tej książki ( http://www.lideria.pl/Jezyk-angielski-latwo-i-przyjemnie-Tom-1-i-2-Anthony-Bulger_p1[tel].html?p_action=32[tel]&gclid=CJrs8-qOscgCFeoJwwod2JkI0w ) wydaje mi się, że czytanie tego samego tekstu w dwóch językach pozwoli mi najłatwiej przyswoić całe wyrażenia a nie tylko pojedyncze słowa
- chciałbym jeszcze jakiś podręcznik do wykonywania ćwiczeń - co polecacie?

Myślicie, że jest to skuteczny sposób na naukę angielskiego?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Nie ucz się alfabetycznie.
Nie ucz się tylko samych znaczeń.
Zdania nie są wypowiadane i to jest dość spory minus takiej listy bo jak masz spamiętać jak nie masz nawet gotowego nagrania.

Słuchając uczysz się także innych słówek (pozycja słówka w jego naturalnym środowisku, melodia..).
Ucz się w kontekście który byś chciał czytać.
np. podkast (dodatkowe nagranie do odsłuchania zawsze na plus).
nawet z tej samej strony
http://www.isel.edu.pl/sluchaj/index.php lub
http://www.isel.edu.pl/czytelnia/index.php
jak opracujesz sobie taki tekst czy kilka akapitów i w nim znajdzie się z 10-30 nieznanych słów to będzie wielki postęp. Jak słabo ci idzie to zapisz sobie taki tekst (lub kilka, kilkanaście linijek) do zeszytu A4 pozaznaczaj sobie to co trzeba i powtarzaj "słuchanki" kilka razy i za kilka dni znowu. Za każdym razem będziesz pamiętał więcej i z większą łatwością rozumiał tekst. Nawet w miarę dobrze opanowany tekst warto za jakiś czas odsłuchać bo zawsze to utrwalenie i znowu możesz coś zauważyć.
Takie teksty pomogą zapamiętać słownictwo i z czasem utrwalisz nawyki poprawnej nauki.
Proponuje na początek napisanie 5-10zdań z czasem sobie to zwiększysz. jedna strona na dzień A4 po za tym możesz za 7-14dni dopisać kolejne linijki. Wszystko zależy ile ci sie chce i jaki masz plan.
Ta metoda ma jeszcze taki plus że widzisz ile i co robisz. Masz na to dowody : )
Wszystko jest skuteczne jeśli jesteś w miarę systematyczny i nie odpuszczasz. Musisz praktykować daną metodę i w nią wierzyć że ci pomoże i tak się stanie. Mówienie o nauce nikogo jeszcze nie nauczyło.
Na początku wszystko jest męczące i nijakie, ale jak znajdziesz zadowolenie z takiej metody to takich zeszytów możesz wypełnić od groma.
edytowany przez emil05: 14 paź 2015
Cześć, języka angielskiego uczyłam się też samodzielnie, ale na kursach ESKK i jestem bardzo zadowolona. Teraz dostałam od nich kod rabatowy (taki urodzinowy) na ich kursy, ale nie mogę z niego skorzystać. Chętnie Ci go przekażę - możesz mieć szkolenie w mega niskiej cenie.
Witaj .
Ja angielskiego bede sie dopiero uczyc .Znam na poziomie sredniozawansowanym niemiecki .I uczylam sie z Assymila Latwo i przyjemnie niemieckiego .Ksiazka jest rewelacyjna .Slownictwo jest tak czesto powtarzane ze duzo latwiej zapamietac niz uczac sie pojedynczego slowka .Lekcje sa krotkie wiec latwo uczyc sie codziennie po pol godzinie .
Co do kursow jezykowych to ja dzieki samodzielnej nauce wiecej sie nauczylam niz na 600 godzinnym kursie .
Pamietaj ze uczac sie zawsze glosno czytaj powtarzaj i dodatkowo warto cos obejrzec w obcym jezyku ,serial czy bajke czy wiadomosci .
Ja mogę Ci polecić aplikację na telefon www.langmission.pl. Można z niej sporo wynieść i najlepsza zaleta to to że możesz sie uczyć wszędzie ! Polecam bo sam korzystam :P
Z książek polecam te wydawnictwa Edgard, na pewno znajdziesz taką, która odpowiada Twojemu poziomowi.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Brak wkładu własnego

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia