Książki do nauki języka angielskiego - podzielona na poziomy językowe

Temat przeniesiony do archwium.
Czy ktoś zna i poleca PORZĄDNE, WYMAGAJĄCE książki/samouczki do nauki INTENSYWNEJ języka angielskiego od podstaw podzieloną na poziomy np. 1 (A0-A2), 2 (B1-B2), 3(C1-C2)? To samo pytanie mam w stosunku do nauki języka niemieckiego(!).

Korzystałam z:
- "Język angielski dla początkujących" I. Dobrzycka, Wiedza Powszechna - osobiście nie polecam. W jednej książce jest upchany poziom od A0 do B1/B2, gdzieś po 30 lekcjach człowiek traci się na gramatyce, której nie rozumie i nie ma żadnych ćwiczeń żeby ją potrenować (dotyczy od poziomu B1)!
- "Angielski NIE GRYZIE!" (A0-A1), Edgard- tam to dopiero jest zbieranina różnych samouczków, aczkolwiek polecam bo są świetne! Jednak z powodu różnorodności nie wiadomo później za co dokładnie się zabrać. Książki przeskakujące o jeden poziom do góry, aczkolwiek można w tym zestawieniu znaleźć wyrwę.

Ostatnio znalazłam takie zestawienie typu: "Angielski No Problem!", "First/Next Step in English", "Extreme English" podzielone poziomami. Polecacie? Czym się różnią od siebie? Które warto wybrać?

Podobnie znalazłam w niemieckim: "Kein Problem", Extremes Deutsch", nie wiem czy jest odpowiednik "First/Next Step in English". Także "Meine Ersten Schritte In Deutsch" chociaż nie ma poziomu zaawansowanego w tej serii i podobno jest to nieco przestarzały zestaw.

Co polecacie? Oczywiście chodzi mi konkretnie o kurs. To, że będzie trzeba dodatkowo poszukać coś do gramatyki czy słówek to problem na kiedy indziej:)
Wiesz co... widze, że nie ma komu Ci pomóc... ten rynek bardzo szybko się zmienia... poprzeglądaj oferty językowych księgarni internetowych... jak to za mało to zrób sobie liste wydawnictw takich materiałów i poprzeglądaj ich katalogi online...
A moze wszyscy sa zajeci? Nikt tu nie siedzi 24/7 - bo moze tego nie jestes swiadomy, ale wczoraj i dzisiaj ludzie robia cos innego.

« 

Brak wkładu własnego

 »

Pytania dotyczące języka angielskiego