1000 najczęstszych słów w angielskim a nauka angielskiego

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,

Ostatnio przeglądając filmiki mateusza grzesiaka na youtube znalazłem dot. tego jak uczyć się jęz.angielskiego. Jego zdaniem bez potrzeby uczymy się gramatyki. Jego zdaniem powinno nauczyć się najpierw 1000 najczęstszych słów z jęz.angielskiego, ponieważ ich głównie używamy. Później należy słuchać i czytać w jęz.angielskim przy okazji ucząc się wymowy, a wtedy jednocześnie już powinniśmy się nauczyć gramatyki.

Co sądzicie o tych 1000 najczęstszych używany słów w jęz.angielskim?
nauczenie sie gramatyki przez sluchanie i czytanie - zwlaszcza w przypadku jezykow rozniacych sie wlasnie gramatyka - jest niezwykle trudne.
Pan Grzesiak i jego angielski; już od 0:27 robi błąd. Zagadka dla was - jaki to błąd? :]
Powinien być Simple zamiast Progressive + wymowa? :)
Albo powinien użyć 'regardless of"?
edytowany przez labtes: 08 sie 2016
Cytat: labtes
Albo powinien użyć 'regardless of"?

Bingo. Pomysle nad nagrodą.
Obawiam się tego co wymyślisz.
Właśnie Mateusz Grzesiak często mówi w swoich filmach, że Polacy skupiają się za bardzo na gramatyce i blokują przed wymową w obawie, że mają wątpliwości jakiego czasu użyć.
Przesłuchałam kilka jego wykładów po angielsku i mówi naprawdę płynnie, można go zrozumieć.
Ja osobiście zgadzam się z Mateuszem, że perfekcyjne opanowanie zasad gramatycznych i wszystkich phrasal verbs nie gwarantuje tego, że będziemy płynnie mówić i być dobrze odbieranym za granicą.
Podobno Polacy świetnie wypadają w testach ale gorzej właśnie z mówieniem.
Do zielonosiwy - ZObacz co Ty zrobiłeś - skupiłeś się na niewłaściwym słowie Mateusza, zamiast skupić się na odpowiedzi na pytanie o 1000 słów.
Wracając do zadanego pytania o 1000 słów, to rzeczywiście można na początku powiedzieć niektóre zdania prościej a dopiero później dodawać nowe słowa.
W metodzie Mateusza Grzesiaka - fast languages chodzi o uczenie się trochę jak dziecko - mam wrażenie, że to było inspiracją do stworzenia tej metody.
Ostatnio spotkalam sie z tym:
Sa dwa rodzaje ludzi na tym swiecie. Ci ktorzy chca cos zrobic i ci ktorzy nie chca popelniac bledow.....
Temat przeniesiony do archwium.