Skąd pochodzą jak przetłum.

Temat przeniesiony do archwium.
Jak to przetłumaczyć na ang. i dlaczego tak.
Jaki czas użyć.
Where they come from ? jest dobrze? Słyszałem takie coś 'Where are they come from?', zdanie jest w czasie biernej, bo jeśli tak to by wskazywało na present simple ? jeśli tak to po co are, które oznacza są i dlaczego nie past simple .dziwne to.

Dlaczego zdanie 'Where were you born' jest w stronie biernej?
i jeszcze jedno zdanie niezwiązane 'There is only one cloud in the sky, isn't it' dlaczego jest 'isn't there' a nie isn't it, dlaczego there pelni role operatora
pierwsze zdanie masz zle
powtorz regulki tworzenia pytan w simple preset, a zwlaszcza przypomnij sobie o 'do'
born to imieslow od bear, cos jakby 'gdzie zostales donoszony'

powinno byc 'isn't there'. Pewnie w potocznym jezyku wszedzie mowia 'isn't it', a nawet innit
dobra odpowie, ktoś poważnie, przecież umiem budować pytania, ale się pytam jakiego czasu użyć, czy czasu biernego, może ktoś wytłuamaczyć, i mam jeszcze jedno małe pytanie I think he's from India, doesn't he?
dlaczego ma być isn't he, a nie doesn't.Przecież to zdanie jest w present simple
przetlumacz sobie to zdanie i zastanow sie, do czego ma sie odnosic question tag
nie umiesz budowac pytan
uloz poprawne pytanie 'skad oni pochodza'
he's from India = he is from India, teraz mysl
Aha bo jak jest is, to nie ma do, racja, trzabyło powiedzieć.Dobra ale co do 1 zdania, Where are they come from -nie rozumiem tego, to jest w stronie biernej?

a takie zdanie(takie zdanie mi się przypomniało) What we do now też jest w stronie biernej? bo tutaj nie ma 3 kolumny, w jakim to jest czasie?dlaczego to jest poprawne,oznacza to samo co what will we do now?,
chcesz tak pisac, to sobie pisz.
Nie utworzyles do tej pory poprawnego zdania w 1

ostatnie zdanie tez jest niepoprawne

tracisz czas
jakie 1 zdanie jest żle, O CO CI chodzi, które, i dlaczego ostatnie zdanie jest żle .Co zrobimy teraz, What will we do now? jest żle, dlaczego
"skad oni pochodza'
uloz dobrze to zdanie, potem bedziemy mogli rozmawiac dalej
Where are they come from
nie, dlaczego nie sprawdziles regulki.
Where do they come from , takie 2 wersje wizialem na internecie, i dlatego się pytam dlaczego tak i czy jest to w str.biernej czy jak
nie wiem jakiej regułki bo nie wiem jaki czasy użyć, czy strone bierną , czy co
masz zdanie
they come from Poland
rozpoznaj czas i utworz pytanie
they come from poland
Where do they come from, aha, a moge użyć tutaj stony biernej?
chcesz napisac 'skad oni są pochodzeni" w stronie biernej. Wyjdzie polew tak jak po polsku
kurde, bo to jest dziwne, np. Where did u born jest niepoprawne, a ja dalej nie wiem dlaczego , i dlaczego jest w stronie biernej
pisalem wyzej, co znaczy 'born' po angielsku
akurat to pytanie jest w stronie biernej
nie przeklinaj
HYM? 0_o 'What will we do now? co jest żle
to znaczy, ze probujesz przewidziec, co teraz zrobimy
lepiej
what shall we do now
albo
what do we do now

raczej jeszcze nie wyczuwasz takich niuansow
jak uzyjesz 'will' w codziennej komunikacji, bedziesz zrozumiany, bo nie zawsze trzeba miec 100% gramatyke
no przeczytałem i pisze, że shall jeśli coś sugerujemy, no dobra,
what do we do now -ale dlaczego użyleś present simple,ale tutaj coś jest dziwnego, można powiedzieć what we do now?
bo sie uzywa present simple, po prostu
wersja bez jednego do jest niegramatyczna, wydawalo mi sie, ze juz wiesz, jak tworzyc pytania w present simple.
thx
Where are they come from - to jest w stronie biernej? bo jest are + 3 kolumna czyli się zgadza, a mówi się jeszcze Where are you from dlaczego
Where are they come from -to jest niepoprawne

Where are you from = skąd jesteś
tyle to wiem ;-;
ale dlaczego w 2 zdaniu, tym poprawnym dlaczego jest are?,
Where are they come from -to nie jest niepoprawna strona bierna?
niepoprawne to niepoprawne

'are', bo jest 'jesteś'
she has a car, doesn't she czy hasn't she, które jest poprawniejsze
1.
2 będzie ok jeżeli w zdaniu jest "she has got a car", imo.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia