tryby warunkowe

Temat przeniesiony do archwium.
Czemu ta konstrukcja jest niepoprawna
On condition you reserve a table a week in advance, there shouldn’t be a problem.
kto mowi niepoprawna?
Speakout test
Było takie polecenie: Cross out the alternative that is not possible:
Provided / As long as / On condition you reserve a table a week in advance, there shouldn’t / won’t / will be a problem.
pod warunkiem, ze nie pasuje do tego zdania
Ale czemu ? przeciez dwa pierwsze określenia tez oznaczają "pod warunkiem, że"
bardziej znacza o ile
bardzo dziwne
wszystkie trzy znaczą to samo
ale jakoś nie rozumiem czemu nadal tamtego nie można użyć
posililem sie slownikiem ang-pol, i faktycznie - te 3 wersje tlumaczone sa pod warunkiem, ze
a co jest poprawna forma w drugim zestawie?
'will be a problem' nie pasuje
on condition that...
Cytat: jamiroquai23
on condition that...

niektorzy pomijaja.
ciekawe, na jakim poziomie ma byc ten test

poza tym ten sam zarzut można postawić provided - że powinno być provided that
edytowany przez mg: 07 maj 2017
przejrzałem kilka podstawowych przykładow i wydaje sie ze to "that" jest przylepione do condition, z provided było łatwiej
There is a strong argument for this, provided you have a basic understanding of investment markets.’
nie wiem, co znaczy 'podstawowe przyklady'
'on condition you' daje duzo wyników
cZyli chodzło o gramatykę że brakło that ??
wpisz do Korpusu http://corpus.byu.edu/bnc/ "on conditon you" wyskoczył jeden wynik, po napisaniu "on condition "masz 221 wyników i 99% z "that". Provided you daje 165 wyników. Nie jest to wyrocznia, ale jakas wskazówka...
po wpisaniu 'on condition that you' rowniez wyskoczyl jeden wynik, czemu o tym nie piszesz?
wymaganie, zeby zdajacy wiedzial, ze po on condition trzeba wstawic that ma sens jedynie w testach dla bardzo zaawansowanych. Nie wydaje mi sie, zeby to byl powod odrzucenia tej mozliwosci.
masz racje, brytyjski korpus jest troche mniej aktualizowany niz amerkański http://corpus.byu.edu/coca/ w nim jest "az" 7 wyników .
wszystko zalezy od zakladanej znajomosci jezyka
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa