Pytanie dotyczące jednego z ćwiczeń

Temat przeniesiony do archwium.
Hej. Może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego w ćwiczeniu do czasu Present Perfect (1748 Fill in with Present Perfect or Past Simple) zdanie: 'Jeremy Clarkson has written a lot of humorous books.' jest w czasie Present Perfect a inne: 'Wislawa Szymborska wrote beautiful poems about life and love.' już w Past Simple?
Dzięki.
Może Wislawa Szymborska już nie pisze lub nie żyje.
Nie wiem kim jest ten Clarkson ale w zdaniu chyba powinno się znajdować jakieś dodatkowe określenie odnoszące się do czasu np. 'so far'. Ale dzięki. To może jeszcze jedno (ćw. 0802):
1. Darling, you look so pale. You have been working too hard lately.
2. Danny has learnt a lot about IT lately.
Pierwsze w Pr. Perf. C., a drugie Pr. Perf. i w jednym i w drugim 'lately', więc dlaczego dwa różne czasy?
chyba powinno się znajdować jakieś dodatkowe określenie odnoszące się do czasu np. 'so far'. zdanie jest ok tak jak jest.
Odnośnie
1. Darling, you look so pale. You have been working too hard lately.
2. Danny has learnt a lot about IT lately.
Pierwsze w Pr. Perf. C., a drugie Pr. Perf. i w jednym i w drugim 'lately', więc dlaczego dwa różne czasy?
poczytaj coś na temat tych dwóch czasów i spróbuj sama wywnioskować różnicę.
Jeśli nie masz ochoty odpowiadać to nie zadawaj sobie trudu, nie kopiuj moich wpisów i po prostu zostaw je bez komentarza. Dobrze wiem, że mogę poczytać, tylko samo czytanie czasem może nie wyjaśnić wszystkiego.
Jeremy Clarkson to byly (ex) presenter of Top Gear.
Cytat: kkasia.pl
Jeśli nie masz ochoty odpowiadać to nie zadawaj sobie trudu, nie kopiuj moich wpisów i po prostu zostaw je bez komentarza. Dobrze wiem, że mogę poczytać, tylko samo czytanie czasem może nie wyjaśnić wszystkiego.
przecież ci pomogłem.
tutaj jest o tym zastosowaniu pres. perf. cont. :

http://www.englishpage.com/verbpage/presentperfectcontinuous.html
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa