Blokada w rozwoju-jak pójść dalej?

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,

Mam problem, a mianowicie mam wrażenie, że moje umiejętności językowe od jakiegoś czasu stanęły w miejscu. Po angielsku mówię płynnie, od prawie dwóch lat mieszkam w Wielkiej Brytanii, cały czas staram się uczyć. Niestety wciąż popełniam sporo błędów, głównie gramatycznych. Od jakiegoś czasu mój poziom stoi w miejscu, mam nawet wrażenie, że się cofam. W ostatnim tygodniu miałam duże problemy z wysłowieniem się. Nigdy nie tłumaczę tego co chcę powiedzieć zanim to wypowiem, rzadko miewam problemy z 'tłumaczeniem na bieżąco'. Niestety ostatnio nie mogę znaleźć słów, plączę się, ogólnie bełkot. Mam wrażenie, że osiągnęłam pewien próg, którego nijak nie jestem w stanie przeskoczyć. Czy macie jakieś rady jak to zmienić? Co zrobić aby pójść do przodu? Jestem na poziomie B2/C1 oczywiście mój cel to poziom C2.
Nic innego jak czytac dobre ksiazki.
Oglądam seriale, książek w sumie mam sporo, ale ostatnio trochę się zaniedbałam z czytaniem, no brakuje mi czasu. Może faktycznie trzeba zacząć więcej czytać. Polecasz jakieś konkretne lektury? :)
Ja tylko znam classics no i wszystkie o jez. ang.
Ksiazki sa dobrze po to, zeby wiedziecjak formuluje sie zdania, ale do tego trzeba ksiazki napisanej przez kogos kto kiedys tam znal sie na jez. ang.
Z podręczników do gramatyki to mam 'Advanced grammar in use', ale taka nauka 'na sucho' średnio mi idzie.
Przeczytalam cala podana strone. Tam nic nowego nie pisza, o czym my nie piszemy od lat.
Co najwazniejsze, to jest to, zeby nie bac sie robic bledow.
Przeczytałam, tekst nie do końca o mnie. Od dwóch lat mieszkam w UK, pracuję głownie z brytyjczykami. Nie boję się robić błędów, zdaję sobię sprawę, że popełniam ich sporo, bo nie mam czasu cały czas zastanawiać się nad poprawnością swoich wypowiedzi. Chyba po prostu jestem w gorącej wodzie kąpana i chciałabym już mówić jak rodowity angol :-D
A ja chcialabym miec 30 lat, nogi pod pachy i byc krolowa Polski....zgadnij kto ma wieksze szanse ....
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Kultura