ranking słówek

Temat przeniesiony do archwium.
Witam serdecznie. Czy jest jakaś strona albo słownik gdzie można byłoby dowiedzieć się w przybliżeniu jaką "popularność" ma dane słowo. Jak często jest używane. Zdaje sobie sprawę, że to bardzo umowne więc nie spodziewam się jakiejś dokładnej listy lecz raczej przedziałów np. bardzo częste, częste, normalne, rzadkie, bardzo rzadkie. Uczę się obecnie słówek z prof. Henrym i często natrafiam na synonimy. Próbuję je sobie numerować np. słowo "od razu, natychmiast" mam w siedmiu wersjach: immediately, at once, instantly, straight away, right away, promptly, forthwith. Gdyby nie to numerowanie to wystarczyłoby za każdym razem wpisywać immediately i program by akceptował taką odpowiedź jako synonim. W ten oto sposób znałbym tylko to jedno słowo. W ogóle tamtejsze tłumaczenia pozostawiają wiele do życzenia i w praktyce trzeba definicję każdego słowa analizować ze słownikiem. Mam jednak spory problem w określaniu które słowa mają być podstawowymi a które oznaczać dalszymi numerami z ewentualnym krótkim komentarzem wyróżniającym jakoś to słowo.
ngram, korpusy?
np. w słownikach Collinsa (chyba) są znaczki oznaczające, że dane slowo jest np. jednym z 1000 najczęściej używanych
Tzn. najlepiej aby miało to formę jakiejś listy od najczęstszego do stosunkowo najrzadszego słowa. Znalazłem coś takiego na Wordcount. org tyle że ma to formę prezentacji. Orientujecie się czy jest coś takiego dostępne w formie tekstowej albo excelu?
Chyba za dużo wymagasz :)
Chyba thesaurus jest najlepszy jak wpiszesz "immediately" możesz wybrać w zakładce formalne lub nie albo najczęsciej używane.http://www.thesaurus.com/
Gdyby to kogoś interesowało to polecam to Wordcount.org. Baza ponad 80tys. słów uporządkowanych od najpopularniejszego the do mocno niespotykanych. Jest też Wordfrequency.com z bazą 450 milionów słów:) lecz za free dostępne jest 5 tysięcy.
Michael_Corleone można polecić ten excelentră w użyciu?
Nie bardzo rozumiem co masz na myśli
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Redakcja