Jak szybko poprawić swoj angielski? Pilne!

Temat przeniesiony do archwium.
Kochani,

sprawa wyglada beznadziejnie. Musze szybko znaleźć pracę i mimo mojego bogatego doświadczenia zawodowego nie mogę znaleźć pracy, bo angielski kuleje. Chodziłam wiele lat na lekcje, później przestałam na nie uczęszczać, bo moja sytuacja finansowa sie pogorszyla:( Na co dzień nie mam kontaktu z językiem angielskim, slabo mowie, jednak całkiem dobrze rozumiem jak mówią. Proszę Was o radę, od czego mam zacząć by go poprawić? Mam powtórzyć gramatykę i uczyc sie slowek czy uczyc sie z nagrań poświęconych pracy i biznsie?

Pozdrawiam,
Kamila
tak
Znaleźć nauczyciela i mówić dużo.
Jeżeli chcesz podjąć się samodzielnej nauki języka obcego, zacznij od określenia swojego poziomu znajomości tego języka. Możesz to sprawdzić -
* tradycyjnie na Wikipedii: https://pl.wikipedia.org/wiki/Europejski_System_Opisu_Kszta%C5%82cenia_J%C4%99zykowego
* lub korzystając z innych źródeł, np.: https://www.ingless.pl/artykul/jak-okreslic-poziom-znajomosci-jezyka-angielskiego/

Następnie polecam zakupić podręcznik dopasowany do Twojego poziomu. Jeżeli stwierdzisz, że jesteś na poziomie A2, poszukaj odpowiedniej książki do nauki. W wyszukiwarce możesz znaleźć wiele pozycji oraz opinii. Tutaj jest kilka propozycji: http://blog-eangielski.pl/najlepsze-podreczniki-do-nauki-angielskiego/

Oczywiście podręczniki są różne (względnie lepsze / względnie gorsze), ale każdy łączy jedna rzecz - porządek. Otóż podręczniki to swoiście zorganizowany materiał. Na pewno pomaga to uniknąć większego bałaganu w samodzielnej nauce (zyskujemy pewnego rodzaju przewodnika), a także pomaga określić i realizować określone cele.

Poza tym, żyjemy w czasach internetu. Mamy strony takie jak YouTube i darmowy dostęp do wielu filmów. Można znaleźć materiały od rodowitych Brytyjczyków, np. https://www.youtube.com/channel/UC1yAwvDw_B6m2aVyh24R4Sw/videos (jest też wiele innych, lepszych kanałów) albo Polaków, np. popularny kanał Arleny Witt.

Po ogarnięciu tego, co już umiesz i czego oraz z czego będziesz się uczyć, przystąp do działania. Jeżeli chcesz, sporządź plan (mnie osobiście ścisłe trzymanie się planu nie wychodzi, dlatego zrób, jak uważasz), ale przede wszystkim pamiętaj o konsekwencji. Jednak myślę, że skoro masz tak silną motywację jak potrzeba znalezienia pracy to z tą konsekwencją w nauce większego problemu raczej nie będzie.

Podsumowując:
1. Określ swój poziom znajomości języka
2. Dobierz pomoce naukowe, z których będziesz mogła korzystać
3. Konsekwentnie przyswajaj nowy materiał i powtarzaj stary.

Oczywiście polecam znalezienie korepetytora, ew. zapisanie się na kurs językowy. To na pewno usprawniłoby naukę. Tym bardziej, że miałabyś nadzór. Jednak jeżeli nie do końca masz taką możliwość to samodzielna nauka też jest rozwiązaniem. Pomyślności życzę ;)

 »

Pomoc językowa