Polskie seriale z angielskimi napisami

Temat przeniesiony do archwium.
Hej, w ostatnim czasie poszukuję nowych, ciekawych form nauki języka angielskiego. Od jakiegoś czasu staram się od czasu do czasu, kiedy coś oglądam po polsku (youtube, seriale), słucham polskich podcastów, czytam coś po polsku, słucham rozmów polaków - z automatu w myślach tłumaczyć to na język angielski. Kiedy brakuje mi jakiegoś słowa, zwrotu, i wydaje mi się on istotny lub ciekawy, sprawdzam to sobie w słowniku. Zauważyłem że to bardzo fajnie rozwija moją aktywną znajomość języka, szczególnie kiedy po paru dniach wracam np do nagrania na youtube i odtwarzam je jeszcze raz, widzę że to tłumaczenie w głowie na angielski idzie mi zdecydowanie łatwiej, niż ostatnim razem. I odkryłem że to naprawdę fantastyczna metoda nauki! Tylko że momentami jest żmudna, bo wszystko czego nie wiem muszę sprawdzać w słowniku a i tak nie zawsze jestem pewien, czy poprawnie formułuję zdania.

Ostatnio przypadkiem trafiłem na TVP Polonia i "M jak miłość" z angielskimi napisami pod spodem i to było dla mnie odkrycie roku! Z jednej strony słyszę polskie dialogi, te których używamy na co dzień, widzę otoczenie i kontekst w których te dialogi występują, a pod spodem mam angielskie napisy. I mogę na bieżąco próbować sobie coś tłumaczyć na angielski w głowie, a jak czegoś nie wiem (albo chcę porównać swoją wersję) - wówczas pod spodem mam angielskie napisy, jak mniemam stworzone przez profesjonalnego lektora zatrudnionego przez TVP, a nie randomowego użytkownika, który non-profit je stworzył :) MEGA SPRAWA!

Niestety gdy wchodzę na program tv na stronie tvp, o angielskich napisach ani słowa. Gdy wchodzę na VOD TVP i odtwarzam "M jak Miłość", angielskie napisy nie są dostępne. Wchodzę w TV na TVP Polonia, lecą przeróżne seriale - niestety bez angielskich napisów. Czy ktoś się orientuje, jakie seriale i ewentualnie w jakie dni i o jakich godzinach na TVP Polonia są dostępne z angielskimi napisami? W ostateczności mógłbym je sobie na żywo nagrywać na pendrive'a.

Czy znacie jeszcze inne miejsca, gdzie można znaleźć polskie seriale z angielskimi napisami?

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie