Zdania podrzędne definiujące i niedefiniujące Relative Clauses

Temat przeniesiony do archwium.
31-34 z 34
| następna
Kazdy z nas wiec cos wiecej i cos mniej. Jeden jest bardziej wylewny ,inny mniej.Przeciez odpowiedzialam Ci o Franku. :)
Z mojej perspektywy Twoje zapytania sa troche za dlugie i troche chaotyczne, ja sie sama gubie co gdzie sprawdzilas i co gdzie bylo. Czasem lepiej mniej-less is more.

i akurat wiem ile umiem a ile nie.

A ja nie wiem ile nie umiem, no bo niby skad?

Zrob sobie self study i nie obrazaj sie , bo nie warto. Jak zapytasz, zawsze ktos odpowie, a jak nie, to jest internet. Jesli umiesz sie uczyc sama to nie bedzie problemu.
może i za długie...
Cytat: Martyna_z_marca
Nie nazwałabym swojej wiedzy niewiedzą, i akurat wiem ile umiem a ile nie. Gdybym nie wiedziała, że angielski to nieustanna nauka- nie byłoby mnie tutaj.

Dokladnie o tym pomyslalam czytajac ten wątek. Bardzo dobrze o tobie swiadczy ze dopytujesz i szukasz odpowiedzi.
Reakcja mnie niestety nie dziwi, jestem juz dosc długo w tym zawodzie.

Co do zadania z Tedem czy Fredem czy Frankiem :)
Wyglada mi na non-defining rel.clause, info o tym, ze Frank byl specem od IT jest informacja poboczna. I trzeba pamietac ze nie mozemy tu juz ( non-def rel cl)zastosowac that. Czyli poprawnie moim zdaniem :
Frank, who used to be an IT expert, is now a teacher.

No i .... the calculator is of Jason's ( brak ' to pewnie blad w ksiazce) , tak jak a friend of mine, his, hers, etc
Cytat: IwonaJas
Cytat: Martyna_z_marca
Nie nazwałabym swojej wiedzy niewiedzą, i akurat wiem ile umiem a ile nie. Gdybym nie wiedziała, że angielski to nieustanna nauka- nie byłoby mnie tutaj.

Dokladnie o tym pomyslalam czytajac ten wątek. Bardzo dobrze o tobie swiadczy ze dopytujesz i szukasz odpowiedzi.
Reakcja mnie niestety nie dziwi, jestem juz dosc długo w tym zawodzie.

Co do zadania z Tedem czy Fredem czy Frankiem :)
Wyglada mi na non-defining rel.clause, info o tym, ze Frank byl specem od IT jest informacja poboczna. I trzeba pamietac ze nie mozemy tu juz ( non-def rel cl)zastosowac that. Czyli poprawnie moim zdaniem :
Frank, who used to be an IT expert, is now a teacher.

No i .... the calculator is of Jason's ( brak ' to pewnie blad w ksiazce) , tak jak a friend of mine, his, hers, etc

Jejku, dzieki, bo już dostawałam rozdwojenia jaźni- i nie z powodu samego angielskiego ;)
31-34 z 34
| następna