Problem z zapamiętywaniem słówek

Temat przeniesiony do archwium.
Dzień dobry
Mam spory problem. Chodzi o to, że po prostu nie idzie mi zapamiętywanie słówek. Cały czas mam kontakt z tym angielskim, słucham filmików po angielsku i staram się tłumaczyć na bieżąco słówka których nie kojarzę. Czasami udaje mi się zapamiętać trwale jakieś słowo jednak większość po prostu zapominam bezpowrotnie (nawet te podstawowe). Myślicie że dobrym pomysłem będzie czytanie książek po angielsku? Czy czytanie i tłumaczenie słówek na bieżąco będzie efektywne?
najlepiej ukladaj dialogi, w ktorych uzyjesz tych slowek - i cwicz te dialogi z druga osoba.
Witam, najleprzy sposób to rozmawiać z codziennie w tym języku. Musisz mieć kogoś kto fajnie zna ten język.
to nie jest takie proste, żeby mieć kogoś na codzien, kto fajnie zna jezyk.
Ogladac filmy anglojezyczne, sluchac piosenek, czytac duzo tekstow na swoim poziomie. Slowa będą sie powtarzac w akcjii i w kontekscie.
Można zlaleść fajnej szkoły językowej, korepetytora lub poszukać native speakera.
wszystko mozna jak sie ma kase, w szkolach jezykowych zajecia nie sa codzinnie i wcale tak znowu nie pogadasz bo sa grupy i aplikacje i program.
Cytat: chippy
wszystko mozna jak sie ma kase, w szkolach jezykowych zajecia nie sa codzinnie i wcale tak znowu nie pogadasz bo sa grupy i aplikacje i program.
Wtedy można poszykać indywidualnych lekcji z korepetytorem. Znam fajną stronę gdzie są korepetytorzy od 40z łhttps://buki.org.pl/korepetycje/jezyk-angielski/
Spróbuj skorzystać z technik pamięciowych, jest pełno materiałów na ten temat, np. Superpamięć dla uczących się - Harry Lorayne. W razie problemów można też spróbować skorzystać z pomocy psychologa, bo nie wiadomo, gdzie leży problem. Czy problem leży w braku koncentracji? Czy słówko zostało zapamiętane a później zapomniane, czy też nie zostało przyswojone? Najczęstszym błędem uczących się są zbyt rzadkie powtórki.
edytowany przez memo27: 21 cze 2023
słowo najlepiej sie zapamiętuje i utrwala jeśli sie je przezywa
słowo najlepiej sie zapamiętuje i utrwala jeśli sie je przezywa
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Nauka języka

 »

Pomoc językowa