hiszpanski - ogladać filmy z hiszp. podpisami.....

Temat przeniesiony do archwium.
witam wszystkich zainteresowanych hiszpańskim..;)
potrzebuje namiarów na portal hiszpanski dysponujący hiszpańskimi podpisami do filmów divx\'a........ALBO...jeśli sam dysponujesz takowymi to daj mi proszę cynk (email moze być: [email] chcialbym ogladac filmy w oryginale i oswajac sie z hiszpanskimi zwrotami.............wszystkich wtajemniczonych proszę o jakieś wieści.............z góry serdecznie dziękuję...........a wogóle sądze, że uczących się hiszpańskiego jest na tyle, że trzeba by stworzyć jakiś portal zrzeszający nas........(czy jak;)?)...............do przeczytania!!!!
Cześć, nie mam niestety namiarów na takowe strony, ale za to mam prośbę : jeśli takie znajdziesz, podziel się swoją wiedzą! Niedawno zaczęłam się uczyć hiszpańskiego, uczę się sama (korespondencyjnie), więc nie mam zbyt wielu możliwości kontaktu z tym językiem. Wykorzystuję więc to, co mam pod ręką : oglądam filmy Almodovara (z polskimi napisami rzecz jasna) i słucham (he he) hiszpańskiego, a raczej kubańskiego hip-hopu. Dobre na osłuchanie się z językiem (nawet bez rozumienia) jest słuchanie hiszpańskiego radia przez internet, np. www.cope.es . Masz rację, przydałby się portal dla uczących się pięknego espanol, bo jak na razie znalazłam tylko forum na (to nie jest kryptoreklama!!!) jezykhiszpanski.w.interia.pl . Pozdrawiam!
dzieki za onosnik do radia, pomomo, ze znalem ta strone od jakiegos czasu to nie skusilem sie na to by sluchac hiszpanskiego radia.......a teraz slucham :)...........(niech mi wchodzi do glowy)....jak chcesz to moge ci przeslac troche tekstow MANU CHAO jesli sluchasz, a moge polecic Ci do posluchania posenkarke Maria Bethania mimo, ze to brazylijski jezyk to i tak warto ;).........ja tez ogladam Almodovara.............i wertuje te wszystkie ksiazki i slowniki..........odezwij sie prosze jeszcze...........hasta luego!!
Ludzie, co wam odbiło z tą kryptoreklamą? Kryptoreklamą jest reklama ukryta, umieszczana w zupełnie nieoczekiwanych miejscach i formie. Jeśli sprzdawca jabłek na każdym z nich umieści logo firmy swojego teścia sprzedającej samochody, to to jest właśnie kryptoreklama. Jeśli na forum tematycznym poświęconym nauce języków, ktoś poda adres internetowy podobnego forum, tytuł podręcznika, nazwę szkoły językowej, to nie jest żadna kryptoreklama, to jest najczęściej odpowiedź na konkretne pytanie. Jak w tym przypadku.
Bejotka, widzę, że nie wyczuwasz ironii. Być może zauważyłabyś ją, gdybym zamiast \"!!!\" wstawiła \":-)\". Ale rozumiem, że nie od wszystkich można wymagać -jakże rzadkiej dziś- umiejętności czytania ze zrozumieniem... Trafiłaś akurat na studentkę filologii polskiej, więc, proszę, nie ucz mnie poprawności językowej. Sama lepiej uważaj na ortografię. Pozdrawiam.
Alrauno, ja wcale nie chciałem uczyć Cię, czegokolwiek. Na tym forum słowo \"kryptoreklama\" jest nadużywane, dlatego napisałem swój post. Natomiast Ty, studentko filologii polskiej, nie masz jeszcze prawa kogokolwiek pouczać. Na forach tak bywa, że ludzie szybko pisząc popełniają literówki. Są portale, które umożliwiają korektę, ten do takich nie należy. Wydaje mi się, że od Ciebie też należy wymagać uważnego czytania i też ze zrozumieniem.

Moje posty są tu tak liczne, że powinnaś widzieć, że jestem mężczyzną.
Hej! Nie obrażaj się. Moje słowa nie miały być atakiem na Ciebie. Po prostu nie lubię, kiedy ktoś przyczepia się do jednego wypowiedzianego (czy też napisanego) przeze mnie słowa i od razu, że tak powiem kolokwialnie, wyjeżdża do mnie z krytyką. A co do tego, czy nie mam prawa nikogo pouczać, bo jestem dopiero studentką polonistyki... Otóż nie stoję nad nikim z batem i nie mówię mu, jak ma się wyrażać. Ale na studiach uczą mnie między innymi dbałości o czystość języka polskiego. Przecież po tych pięciu latach, już jako magister filologii polskiej, mam być osobą godną zaufania w dziedzinie poprawności językowej. Zawsze starałam się unikać błędów i dlatego, nie ukrywam, do białej gorączki doprowadzają mnie niektóre tutejsze posty, najeżone wręcz pomyłkami. Gdybym miała wszystkich pouczać, nie starczyłoby mi chyba czasu na cokolwiek innego...
I jeszcze jedno: nie zarzucaj mi, proszę, braku umiejętności czytania ze zrozumieniem. Od niedawna bywam na tym forum i nie czytam wszystkich postów, a co za tym idzie - nie znam jeszcze stałych użytkowników. Dlatego pomyliłam się w kwestii Twojej płci. Jeśli Cię uraziłam, to przepraszam.

Aha, mnie również zdarzają się literówki. Nikt nie jest doskonały...
Alaruna juz gdzies pisalam...polecam stronke:
http://www.donquijote.org/
do nauki hiszpanskiego-znajdziesz tez przyjaciol z calego swiata, ktorzy ucza sie tego jezyka, dostaniesz lekcje na maila

i na HotBird w cyfrowym przekazie doszly 3 nowe kanaly z Venezueli, Cuby i argentyny, chyba jest tez cos z Columbii-czesto ogladam , milo posluchac
sa tez oczywiscie TVEinternational i 24horas
pozdrawiam
dzix za tą stronkę, thank U from the mountain normalnie, uratowałaś mi zycie. Kocham Hiszpański, mam ailu przyjaciół Hiszpanów i po prostu zarazili mnei tym językiem:PP jesli masz jeszce jakieś ciekawostki, napisz: [email] pozdro!:)))
sorka, weszłam na stronke, ale jak mozna dostac lekcje na maila? help!! pomocy dla zdesperowanego imbirka!
> Trafiłaś akurat na studentkę filologii
>polskiej, więc, proszę, nie ucz mnie poprawności językowej.

Studentka filologii tym bardziej powinna znać znaczenie słów, których używa. Myślę, że Bejotka nie ma żadnych problemów ze zrozumieniem i to bez względu na to czy użyjesz !!! czy \" \".
Droga Ano, zdaje się, że już wyjaśniałam, iż moje słowa : to nie jest kryptoreklama!!! miały charakter ironiczno - żartobliwy. Być może to Ty nie rozumiesz, co piszesz , na co wskazywałby ten oto fragmencik : bez względu na to czy użyjesz !!! czy \" \".
I skończmy już ten temat, od pewnego czasu częściej bywam tutaj na forum i widzę zbyt wiele dyskusji o niczym. Nie zamierzam w takowych uczestniczyć. Pozdrawiam.
> Być może to
>Ty nie rozumiesz, co piszesz

yeah... sure.
Cóż za potok słów. Jestem pod wrażeniem...
ech,bejotka
nie obrazaj sie,ale skomentuje to - wiekszosc Polakow, natykajac sie na nick \"bejotka\", odruchowo (moze i bez namyslu) uzna Cie za kobiete
dlatego badz wyrozumialy dla tego typu pomylek
a przeciez nikt nie jest zobowiazany do czytania wielu dzialow forum przed wyslalaniem jakiegos posta

pozdrawiam,

S.
cześ mam problem jesli znasz jakis link z nauką hiszpańskiego mógłbyś/mogłabyś wypisac na tym forum z chęciom bym na nie zaszła
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Inne

 »

Studia językowe