JAK MAM ĆWICZYĆ WYMOWĘ ???

Temat przeniesiony do archwium.
WItam :) jestem nowy na forum :) właśnie dzisiaj miałem egzamin z Gramatyki kontrastywnej u mnie na KKNJO w Gdańsku jest to przedmiot związany z dźwiękami,sylabami itd itp w angielskim i polskim i różnicami.Natomiast Pani Profesor jest też osobą bardzo uczuloną na punkcie wymowy poszczególnych słów i całych tekstów no bardzo ledwo ledwo dzisiaj zaliczyłem jakimś cudem ten przedmiot tak samo ledwo ledwo pociągnąłem wczoraj wymowe czytając losowe zdania.Otóż dzisiaj dowiedziałem się żę mój angielski to "Sahara" że jeśli lubie być beznadziejny to moge dalej sobie taki być i że wydaje mi się że mówie po angielsku.,dlatego też chciałbym prosić Was forumowicze o pomoc.
Mianowicie czy mógłby ktoś mi powiedzieć jak najlepiej mam poprawić wymowę i jak ją ćwiczyć ?? Może być wszystko książki programy komputerowe itd poradźcie mi coś proszę bo bardzo mnie to wszystko dobiło a do tej pory myślałem że nauka angielskiego to jedyna rzecz jaka dobrze mi wychodzi także jeszcze raz byłbym wdzięczny za ewentualną pomoc pozdrawiam :)
1)wchodzisz na stronke : http://www.m-w.com/cgi-bin/wftwarch.pl?040306
2) po prawej stronie wpisujesz słówko ktore cie interesuje i słuchasz jaka jest jego wymowa
3)powtarzasz, powtarzasz do usranej smierci , a przymajmniej dopoki doputy uznasz ze zbliżyłeś sie maksymaknie do oryginału
4)kupujesz microfon (10zł) i nagrywasz SIEBIE , odsłuchujesz swoje wypociny
5) jak uznasz ze wymawiasz podobnie to przechodzisz do nastepnego słówka

Ja sie tak ucze, sposób jest git.
Slówka to pikuś. Wymawiając slówka oddzielnie można się nauczyć wymawiać je jak native speaker. Brudy jednak wychodzą jak zwykle w praniu czyli w calych zdaniach. To, że się nauczysz wymawiać slówko osobno, nie znaczy jeszcze, że je poprawnie wymówisz w calym zdaniu.

Dlatego też warto sluchać i powtarzać również cale zdania i dialogii. Z piękną Cathy można ćwiczyć akcent kanadyjski:

http://www.vec.ca/english/11/english-practice.cfm
Podzielam zdanie Evy... Ale ja proponuję Ci coś innego. Kup podręcznikai z kasetami dobrych kursów nie dla początkujących. Szczególnie polecam:

- Basic English for Business, Zofia M. Patoka Dagmara Świda, Wydawnictwo Poltext;
- English for Business and Politics, Dagmara Świda, Wydawnictwo Poltext;
- Here Is the News, Barbara & Marcin Otto, Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne.

Przegrywaj lekcje z kasety na HDD i ucz się zdanie po zdaniu, powtarzając je za lektorem dziesiątki , a jak trzeba to setki razy. Gdy przerobisz w ten sposób jeden akapit. Powtarzaj to z akapitem. Gdy będziesz już płynnie czytał akapit. Przejdź do następnego i znów zdanie po zdaniu ....

Trzymaj sie też wybranego kursu. Po przerobieniu pierwszej pozycji przejdź do następnej.

Warto też skorzystać z dobrego procesora dźwięku. Maoim zdaniem do tego ceelu najlepszy jest Cooll Edit.

Powodzenia!
A co sądzicie o podręczniku do nauki wymowy English Pronounciation i Use?
ty jesteś teraz w kolegium, prawda?

jeśli tak to:
1) poproś o polecenie jakiejś pozycji swojego nauczyciela od fonetyki
2) jeżeli przerabialiście jakiś podręcznik z fonetyki - przerób go jeszcze raz, bardzo dokładnie.
3 ponieważ jesteś studentem nkjo to mniej wiece powinieneś wiedziec jak przerabiac cwiczenia, mozesz skorzystac z najczesciej uzywanych podrecznikow:
- sheep or ship
- sounds english
- how now brown cow
lub np. wymieniona przez ciebie 'english pronunciation in use'

mozesz tez zgodnie z rada bejotki zaopatrzyc sie w ksiazki gdzie sa dluzsze teksty do sluchania i cwiczyc razem z nimi wymowe, ale tutaj nie bedziesz wiedzial na jakie suprasegmental features zwrocic uwage, lepsze wiec beda ksiazki do wymowy.

aha, i jeszcze sprawdz godziny dyzuru swojego nauczyciela fonetyki - czesto jest tak ze z wyjatkiem czasu zaliczen duzo osob do nich nie przychodzi, a maja je czesto nawet w wakacje i chetnie pomagaja. Hmm...czasem moze mniej chetnie - ale pomocy za zwyczaj nie odmawiaja (przynajmniej tak bylo na uam)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Praca za granicą