Jaki podręcznik , prosze o rade

Temat przeniesiony do archwium.
mam pytanie dotyczące wyboru podręcznika dla osoby dorosłej od podstaw, która w dość szybkim czasie chce przyswoić podstawowe słownictwo, a także móc dogadac sie zagranica?? co polecacie. Bo ja nie mam pojecia jaki tytuł ksiażki tej osobie polecić... Oczywiścei wiadomo, że ta osoba musi sama sie wielu słówek nauczyć:)
Z góry dzieki za podpowiedzi
Pozdrawiam
po pierwsze musisz powiedziec na jakim poziomie jest u Ciebie gramatyka, bo moim zdaniem od tego trzeba zaczac, jak poznasz angielskie czasy to duzo latwiej zapamietasz zwroty, wyrazy i ich odmiany.
ja wiem od czego trzeba zaczac bo mój staz w angielskim to 14 lat , ale nie wiem co polecic osobie która ma zaczac sie uczyc od podstaw Jaki tytuł ksiażki
ja zaczalem nauke z dwoch ciekawych podrecznikow. sadze ze sa bardzo dobre bo jako poczatkujacemu jasno mi wytlumaczyly zasady stosowania czasow i inne zasady gram, mam te podreczniki w formie multimedialnej musialbym zerknac czy jest na niej autor jesli chcesz to praesle Ci je. Uczylem sie z dwoch po to aby wyeliminowac wszelkie pojawiajace sie watpliwosci., teraz ucze sie slowek
Już widze te tysiące postów pod twoim w stylu "ja tez poproszę" :D
Co do ksiżki: co prawda uczę się od dawna i trudno mi polecić jakąś, ale uczę się podstaw hiszpańskiego z książki z serii "języki bez problemów" (z angielskiego to będzie "Angielski No problem" ;) i jest świetna i to za bardzo przystępną cenę. Domyślam się, że w takim razie angielska wersja tez musi być świetna.
Popieram propozycję skorzystania z podręcznika "Angielski - No problem". Doktora Henryka Krzyzanowskiego. Jest to nowa wersja kasetowych kursów "First Steps in English" i "The Next Steps to English".

W wersji FSE skrypty z wcześniejszych wydań i podręczniki z ostatnich były tylko "instrukcjami używania kaset", nie zawierały treści czytanek i ćwiczeń. Nauka polegała głównie na wykonywaniu ćwiczeń z kaset. Była to bardzo dobra metoda dla ludzi mających dobra podstawę i dużą determinację do nauki.

"Angielski - No problem" to przede wszystkim podręcznik, a towarzyszy płytą CD, a na niej nagrania lekcji w postaci plików MP3, program Multimedialne SuperMemo w najnowszej wersji i baza oparta na materiale podręcznika.

Baza jest dużo skromniejsza od FSE i NSE, ale dzięki temu łatwiejsza dla osób samodzielnie zaczynających naukę.
Podręcznik ma 3 części. 1 i 2 kosztują po 30 zł, 3 - 40. Nabyć je można w księgarniach tradycyjnych PWN lub w księgarni internetowej - http://www.pwn.pl/
Polecam!
Temat przeniesiony do archwium.

 »

CAE - sesja letnia 2006