wybor slownika

Temat przeniesiony do archwium.
dzien dobry.
przeczytalam juz zarowno wyniki znalezione w wyszukiwarce jak i opinie na ten temat z dzialu 'nauka / ksiazki' nie czuje sie jednak usatysfakcjonowana, jako ze mam do zadania konkretne pytanie na konkretny temat, a poki co konkretow nie znalazlam.
otoz jaki slownik polecilibyscie na pierwszy (a przypuszczam, ze tez conajmniej drugi i trzeci) rok studiow anglistyki. przede wszystkim zalezy mi na synonimach i to podkreslam gruba kreska. przydalaby sie tez oczywiscie transkrypcja i slowka w kontekscie. zastanawiam sie nad advanced lerner's dictionary oxfordu, ale przyznam sie ze nie wiem nic o innych slownikach, dlatego pytam. godny uwagi wydaje mi sie tez collins, niemniej jednak prosilabym o opinie.
z gory dziekuje i pozdrawiam.
mimo ze minely dwa lata to ponawiam swoje pytanie, bo w dobry slownik wciaz sie nie zaopatrzylam. co byscie polecili? moga byc tez wydawnictwa niedostepne w polsce.
pozdrawiam i licze na jakis odzew ;)
Jako angielsko-angielski polecam NODE Oxfordu (The New Dictionary of English) Wydawnictwa Oxford.

Z dwujęzycznych Longman Słownik Współczesny.
A ja korzystam z PWN-Oxford (ang-pl, pl-ang) i to jak na razie najlepszy słownik, jaki znalazłam (chociaż z tego dwujęzycznego Longmana nie korzystałam).
dostalam przypadkiem elektroniczna wersje tego longmana, troche mi wciaz brakuje synonimow. chyba w takim razie trzeba sie rozejrzec za jednojezykowym. dziekuje :)
Z elektronicznych polecam Collins English Dictionary & Thesaurus. Masz podane znaczenie, phrasale, synonimy i antonimy albo Longman Exams Coach, ktory grupuje slowa i podaje od razu slowa powiazane z szukanym.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa