pytanie o ksiazke...

Temat przeniesiony do archwium.
Witam wszystkich!
Mam do was ogromną prosbe,chciałabym aby kazdy kto miał do czynienia z ksiazkami Ireny Dobrzyckiej i Bronisława Kopczyńskiego,wyrazili swoją opinie.
Ale moze zaczne od początku....pani w ksiegarni bardzo polecala mi te dwie ksiazki,tych wlasnie autorow ,,Jezyk angielski dla poczatkujacych,, ,,jezyk angielski dla zaawansowanych,,....ksiazki wydaly mi sie dosc fajn e,lecz ich cena to ok 110zl,dlatego prosze doradzcie mi czy warto.
Z góry dziekuje i pozdrawiam.
Trudno odpowiedzieć na pytanie "Czy warto?", jeśli nie zna się Twojego wieku i stopnia zaawansowania w angielskim.

"Język angielski dla początkujacych" Ireny dobrzyckiej i Bronisława Kopczyńskiego to, wg Jacka Gordona autora podręcznika "European English", jeden z najlepszych podręczników angielskiego do samodzielnej nauki dla początkujących. jednocześnie jest to jeden z najstarszych wciąż wydawanych podręczników polskich. Wydanie XXX ukazało się w 2002 roku, wydanie X w 1982. Początkowo za jego wadę uważałem brak załączników dźwiękowych, ale w 2002 roku ukazały się kasety audio, a obecnie są dostępne płyty CD.
"Język angielski dla zaawansowanych" jest jego naturalną kontynuacją, mam jego wydanie II z 1976 roku. Niestety nic nie wiem o załącznikach dźwiękowych do niego.
Nie mniej jednak obie pozycje są godne polecenia.
Dziekuje ci bardzo!
hmhmhm tzn rozmawiam w jezyku angielskim na poziomie sredniozaawansowanym,lecz moja gramatyka jest na poziomie poczatkujacego,dlatego chce solidnie i odpoczatku zajac sie gramatyka,wiem ze bedzie to trudne bo gramatyki trzeba uczyc sie od poczatku.Z gory dziekuje i czekam na anstepne opinie.Wielkie dzieki!!!!!!!!!
"Język angielski dla początkujących",jak dla mnie jest rewelacyjny,tym bardziej,że pozycję tą można kupić obecnie wraz z 3 płytami CD.Jesli chodzi o drugą część,to niestety nie ma do niej żadnych płyt,czy też kaset.